Blisko 200 dzieci z  klas II i III ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Andrychowie a także przedszkolaki z Ni
Dzieciaki z andrychowa zwiedziły komisariat

Blisko 200 dzieci z  klas II i III ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Andrychowie a także przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola  im. Bł. Edmunda Bojanowskiego w Andrychowie odwiedziło andrychowski komisariat. Poznawali zawód policjanta.

W dniach od 5 do 14 czerwca Komisariat Policji w Andrychowie odwiedziło prawie 200 dzieci z  klas II i III ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Andrychowie. Ponadto w tym okresie komisariat odwiedzili najmłodsi – grupa przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola  im. Bł. Edmunda Bojanowskiego w Andrychowie.

Celem wizyty dzieci było poznanie zawodu policjanta. Uczniowie zwiedzili najciekawsze pomieszczenia komisariatu tj: dyżurkę oraz pomieszczenie dla osób zatrzymanych, a także zobaczyli sprzęt wykorzystywany do codziennej służby.

Funkcjonariusze przeprowadzili z dziećmi pogadanki profilaktyczne na temat zasad bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach m.in. podczas pobytu samemu w miejscu zamieszkania, kontaktu z obcymi osobami oraz bezpieczeństwa nad zbiornikami wodnymi i rzekami w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą".

Na zakończenie uczniowie mieli okazję zobaczyć policyjny samochód transportowy.

(AS)
(zdjęcia: KPP Wadowice)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.