Komendę Powiatową Policji w Wadowicach odwiedziła grupa przedszkolaków z wadowickiego przedszkola Tę
Część z nich po tej wizycie pewnie wybierze ten zawód

Komendę Powiatową Policji w Wadowicach odwiedziła grupa przedszkolaków z wadowickiego przedszkola Tęcza. Maluchy poznały tajniki tego trudnego zawodu i kto wie, czy część z nich nie wybierze tego zawodu w przyszłości...

Kilka dni temu Komendę Powiatową Policji w Wadowicach odwiedziła grupa przedszkolaków z wadowickiego przedszkola Tęcza. Celem wizyty było poznanie zawodu policjanta.  

W trakcie spotkania asystent Zespołu ds. Nieletnich i Patologii asp. sztab. Małgorzata Hombesch zaprezentowała sprzęt będący na wyposażeniu policji tj. pałki, tarcze, hełmy oraz kamizelki kuloodporne. Przedstawiła też strukturę jednostki i zadania poszczególnych pionów.

Dzieci miały możliwość poznać różne rodzaje umundurowania służbowego, stopnie służbowe, a także pracę technika kryminalistyki. St. asp. Roman Głaz pokazał jak zabezpiecza się ślady na miejscu zdarzenia oraz na pamiątkę każdemu z dzieci wykonał  odciski linii papilarnych.

Na zakończenie maluchy miały okazję zobaczyć policyjny samochód transportowy.(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.