Tak się jakoś ostatnio składa, że laury w olimpiadach i konkursach dla I LO im. Marcina Wadowity zd
Kolejne nagrody dla uczniów “Gimpla”
Tak się jakoś ostatnio składa, że laury w olimpiadach i konkursach dla I LO im. Marcina Wadowity zdobywają głównie humaniści.

Bo to i laureatka Olimpiady Języka Francuskiego, i finaliści Olimpiady Języka Polskiego i Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, i laureat Ogólnopolskiego Konkursu na Felieton we Wrocławiu.

Okazuje się, że to nie tylko pęd do zdobywania ścisłej wiedzy, ale i poszukiwania humanistyczne i artystyczne przyciągają najzdolniejszą młodzież z regionu do „Wadowity”, czego kolejnym dowodem są  sukcesy licealistów w XXXVII Małopolskim Festiwalu Artystycznym Młodzieży, którego Gala Finałowa odbyła się w poniedziałek (29.05)  w krakowskim teatrze „Groteska”.

Tym razem były to wyłącznie nagrody za I i II miejsca: czlonkowie redakcji pisma szkolnego „Peryskop” Martyna Guzdek (dwie II nagrody w kategoriach: literatura oraz dziennikarstwo) oraz Jakub Gawęda, jeden z czterech nagrodzonych równorzędną pierwszą nagrodą poetów, zostali wzmocnieni przez ekipę filmowców – amatorów w składzie: Edyta Sadzikowska, Roksana Leszczyńska, Kinga Wiktor, Michał Wadoń, którzy za samodzielnie nakręcony film  „Uwięziona”  otrzymali od razu w debiucie I nagrodę.

Tak więc „Wadowita” to nie tylko potęga maturalna w zakresie przedmiotów ścisłych i przyrodniczych oraz znakomitość w humanistycznych, ale dobry adres dla młodych, poszukujących artystycznej „duszy”, wcześniej często przytłoczonej matematycznymi wzorami czy formułkami ścisłych definicji.

Bardzo się cieszę, że szczególnie ostatnie lata to pasmo sukcesów artystycznie i dziennikarsko uzdolnionej młodzieży: od „historycznego” sukcesu Michała Sikorskiego, który po raz pierwszy w historii szkół naszego regionu wygrał Ogólnopolski Konkurs Recytatorski, po aktualnych olimpijczyków z zakresu humanistyki i laureatów ogólnopolskich i wojewódzkich konkursów publicystycznych czy literackich. Wydaje mi się, że powoli zmienia to postrzeganie naszej szkoły: to już nie tylko znakomite przygotowanie do egzaminow maturalnych, ale i indywidualne podejście do uzdolnionych artystycznie ”indywidualistów”, co przynosi takie właśnie jak w tym roku spektakularne efekty. Myślę, ze gimnazjaliści to dostrzegają i biorą pod uwagę przy wyborze szkoły i stąd ”wysyp” nagród dla naszych uczniów w dziedzinie publicystyki, literatury, recytacji czy w tym roku także filmu — komentuje wyniki Małopolskiego Festiwalu Artystycznego Młodzieży opiekun „Peryskopu”, polonista z „Wadowity”, Henryk Odrozek.

 

 

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.