W piątek (26.05) w Zespole Szkół nr 2 im. ks. St. Staszica w Wadowicach, odbył się V Międzyszkolny
18 szkół gimnazjalnych w finale konkursu informatycznego

W piątek (26.05) w Zespole Szkół nr 2 im. ks. St. Staszica w Wadowicach, odbył się V Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Informatycznej dla Gimnazjalistów, w którym uczestniczyło 18 szkół gimnazjalnych.

Do eliminacji zaproszonych było 40 szkół gimnazjalnych, które mogły wytypować najlepszych reprezentantów swojej szkoły. W finałowym etapie konkursu znalazły się szkoły, które są zlokalizowane w obrębie powiatu wadowickiego między innymi z Wadowic, Andrychowa oraz Kalwarii Zebrzydowskiej.

Celem zmagań było zainteresowanie uczniów gimnazjów zakresem wiedzy informatycznej opartej o zakresy sprzętowe, sieciowe, systemowe, programistyczne, edytorskie, graficzne i multimedialne oraz ukierunkowanie myślenia gimnazjalisty na innowacyjne i niestandardowe rozwiązania w dziedzinie informatyki. Głównym celem również było zainteresowanie młodzieży różnymi formami przekazu informacji, komunikacji przez pryzmat nowych technologii i rozwiązań informatycznych.

Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród gimnazjalistów na przestrzeni ostatnich miesięcy, gdzie odbywały się eliminacje w poszczególnych szkołach. W finałowym etapie gimnazjaliści mieli za zadanie wypełnienie testu jednokrotnego wyboru, w którym znalazły się pytania odnoszące się do głównych wskaźników nowych technologii teleinformatycznych na poziomie gimnazjum. W przerwie konkursu odbył się pokaz multimedialny otwarty dla widowni dot. projektów informatycznych oraz rozwiązań systemowo-sprzętowych.

Główną nagrodą w konkursie był 7 calowy tablet multimedialny. Komisja konkursowa oprócz sklasyfikowania pierwszej trójki, przyznała również 7  wyróżnień dla uczniów. Wyniki w finałowym etapie konkursu: pierwsze miejsce - Jan Chyczyński -  Zespół Szkół nr 2 w Brodach – Gimnazjum w Brodach, drugie miejsce - Jakub Zaręba – Zespół Szkół w Izdebniku - Gimnazjum w Izdebniku oraz miejsce trzecie: Florian Ficek – Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Wadowicach - Gimnazjum nr 2 w Wadowicach.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.