Maturzyści z I Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Marcina Wadowity
To stypendium dla maturzystów "Gimpla"

Maturzyści z I Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Marcina Wadowity w Wadowicach mogą zostać stypendystami  Funduszu Stypendialnego przy Fundacji Batorego. Wystarczy tylko złożyć wiosek.

To ciekawa propozycja dla maturzystów  z I Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Marcina Wadowity w Wadowicach, którzy mogą zostać stypendystami Funduszu Stypendialnego przy Fundacji Batorego. Termin składania wniosków o stypendia to 1 czerwca tego roku.

O stypendia mogą ubiegać się maturzyści zamierzający studiować na  państwowych uczelniach wyższych. Od 2013 roku Kapituła Funduszu przyznała stypendia 17 studentom na łączną kwotę 85 000 zł.

Fundusz został utworzony przez Janinę i Tomasza Maczugów w roku 2012 ze środków zebranych dzięki licytacji ich księgozbioru. Środki z Funduszu  przeznaczane są na stypendia dla uczniów z niezamożnych rodzin z Wadowic i Nowego Sącza. Fundusz oferuje stypendia na I rok studiów w wysokości 500 zł miesięcznie przez 10 miesięcy roku (od września do czerwca).

Szczegółowy regulamin i formularz wniosku TUTAJ.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.