W poniedziałek (18.04) w Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach odbył się finał XIII Ogólnopolskiego Ko
Wadowicki krasomówca uhonorowany nagrodą w Katowicach

W poniedziałek (18.04) w Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach odbył się finał XIII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego, w którym wzięli też udział najlepsi mówcy Małopolski Zachodniej wyłonieni w trakcie półfinału, który odbył się 9 kwietnia w Wadowicach. IV nagrodę zdobył Dawid Talaga, uczeń I klasy LO im. Marcina Wadowity w Wadowicach.

9 kwietnia scena sali kameralnej Wadowickiego Centrum Kultury stała się areną starcie krasomówców w półfinale XIII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego zorganizowanego przez Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Wadowity. Hasłem przewodnim konkursu były słowa Heraklita z Efezu "Nie wystarczy dużo wiedzieć, ażeby być mądrym". Każdy z 15 uczestników wygłosił przemówienie nawiązujące do podanego hasła. Jury po wysłuchaniu przemówień wyłoniło najlepszych mówców Małopolski zachodniej, przyznając 3 nagrody i 3 wyróżnienia równoznaczne z zakwalifikowaniem do finału ogólnopolskiego, który odbył się w poniedziałek (18.04) w Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach. 

Pojechało 6 osób, a dwie wróciły jako laureaci. Sukces odniósł w swoim debiucie oratorskim na szczeblu ogólnopolskim uczeń klasy Ia z I LO im. Marcina Wadowity Dawid Talaga. Podopieczny mgr Henryka Odrozka został uhonorowany IV nagrodą, a profesor Renata Przybylska z Uniwersytetu Jagiellońskiego, przewodnicząca jury od początku istnienia konkursu, w uzasadnieniu stwierdziła, że to za „żelazna logikę wywodu” i „akademicką prezencję”

Maturzysta z LO im. Hugona Kołłątaja w Jordanowie, Marek Gierat został wyróżniony.

(MG)
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+2 #1 ariel 2011-04-23 19:33
ooo:D David David David!
Cytować
+2 #2 Justyśśś^^ 2011-04-23 21:13
Wowwwww brawoo Dawidd nie spodziewałam się takich sukcesów Bravooo:)))
Oby tak dalejj :)))
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.