W dniach od 7 do 10 kwietnia Zespół Szkół nr 2 ("Mechanik") w Wadowicach był gospodarzem spotkań ro

W dniach od 7 do 10 kwietnia Zespół Szkół nr 2 ("Mechanik") w Wadowicach był gospodarzem spotkań roboczych dla nauczycieli w ramach programu Sokrates-Comenius "Uczenie się przez całe życie". Wzięli w nich udział przedstawiciele trzech szkół zagranicznych, będących partnerami szkoły w tym 23-osobowa grupa uczniów z Niemiec. Wymieniali oni doświadczenia ale mieli także czas, aby trochę odpocząć i pozwiedzać.

"Uczenie się przez całe życie" to kolejny projekt techniczny w ramach programu Socrates-Comenius w którym od kilku lat uczestniczy popularny "Gorzeń". Jest on realizowany z partnerskimi szkołami z Ancona (Włochy), Ibbenburen (Niemcy) oraz Joensuu (Finlandia). Partnerzy - nauczyciele z tych szkół gościli w Wadowicach, w tym 23-osobowa grupa uczniów z Niemiec. Wzięli oni czynny udział w projekcie, którego tegorocznym celem jest zbudowanie automatu do testowania i pakowania pamięci (popularnych pendrive).

Dla wszystkich przybyłych była to okazja do ustalenia harmonogramu prac, wypracowanie wspólnej strategii ich realizacji, wymiany doświadczeń, ale także na zapoznanie się z infrastrukturą wadowickiej szkoły oraz najnowszymi osiągnięciami jej uczniów. Wszyscy goście mieli szansę podziwiać możliwości robota, który zajął pierwsze miejsce w II Małopolskim Konkursie Własnych Prac Technicznych i został zakwalifikowany do etapu centralnego konkursu technicznego (zobacz).

Oprócz zajmowania się technicznymi zagadnieniami, był także czas na rozrywkę: podczas całodniowej sobotniej wycieczki zorganizowanej przez nauczycieli języków obcych uczących w "Gorzeniu" goście zwiedzili Wadowice, Kraków oraz kopalnie soli w Wieliczce. Niemieccy uczestnicy projektu zwiedzili także obóz koncentracyjny w Oświęcimiu.

Grupa uczniów z Niemiec wzięła również udział w spływie pontonem na Dunajcu zorganizowanym przez nauczyciela języka angielskiego a także instruktora kajakarstwa i raftingu Marka Babika oraz nauczycielkę wychowania fizycznego Katarzynę Kachel we współpracy ze szkołą kajakarstwa Górskiego i Raftingu Retendo z Krakowa. W ramach wyjazdu grupa zwiedziła zamek w Niedzicy oraz skosztowała tradycyjnych specjałów kuchni polskiej.

(Marcin Guzik)


NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+13 #1 Adolfik 2011-04-12 13:27
Gorzeń się rozkręca :) Ładne Panie tam się przewijają momentami :)
Cytować
+7 #2 a 2011-04-12 15:15
:)
Cytować
+3 #3 Marek.B 2011-04-12 20:05
Co myślicie o szkole w gorzeniu ? Trudno się tam dostać ? Jest kocenie ? Są tacy typu :Jakiś problem ? , bo ja bym musiał dojeżdżać ze wsi i nie chce chodzić do takiej szkoły żebym żałował . Chce się nauczyć czegoś . Chodzi o technikum . ? prosze o odp .
Cytować
+7 #4 Historia 2011-04-12 21:32
Zagraniczni goście w "Mechaniku" to już kilkunastoletni a tradycja :)Pierwszy raz przyjechali bodajże czternaście lat temu.
Cytować
+3 #5 Miś 2011-04-12 21:39
Cytuję Historia:
Zagraniczni goście w "Mechaniku" to już kilkunastoletnia tradycja :)Pierwszy raz przyjechali bodajże czternaście lat temu.


Rozumiem, że w ramach programu Socrates-Comeni us?
Cytować
+9 #6 Jacek 2011-04-12 23:20
No i bardzo dobrze. Im więcej takich inicjatyw i programów, tym lepiej. To najskuteczniej będzie zachęcało uczniów do nauki języków obcych a oto głównie chodzi we współczesnym świecie. :-) BRAWO
Cytować
+5 #7 Zibi 2011-04-13 18:20
Z tego co wiem od kolesia, to Niemcy chcą w wakacje przyjechać prywatnie do Wadowic.
Cytować
+9 #8 Michał 2011-04-13 22:07
Cytuję Marek.B:
Co myślicie o szkole w gorzeniu ? Trudno się tam dostać ? Jest kocenie ? Są tacy typu :Jakiś problem ? , bo ja bym musiał dojeżdżać ze wsi i nie chce chodzić do takiej szkoły żebym żałował . Chce się nauczyć czegoś . Chodzi o technikum . ? prosze o odp .

Ja chodzę już od 3 lat, jeśli chodzi o dostanie się to raczej nie jest tak ciężko szkoła wychodzi na przeciw zapotrzebowaniu (jeśli trzeba tworzone jest więcej klas tego samego profilu), jeśli chodzi o kocenie... hah;] daj spokój tyle lat chodzę i nigdy o żadnych takich incydentach nie słyszałem, ludzie tu przychodzą się uczyc;] ja też dojeżdżam i nie żałuje, moim zdaniem warto, polecam ale zapraszam na targi 18 do Radoczy, będzie mnie można o wszystko spytac 8)
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.