Michał Kastelik z I LO im. Marcina Wadowity w Wadowicach zajął I miejsce w półfinale XIII Ogólnopol
Michał Kastelik wygrał półfinał XIII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego

Michał Kastelik z I LO im. Marcina Wadowity w Wadowicach zajął I miejsce w półfinale XIII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego, który odbył się dzisiaj (9.04) w sali kameralnej Wadowickiego Centrum Kultury. W konkursie startowało 15 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych i najstarszych klas gimnazjum.

Scena sali kameralnej Wadowickiego Centrum Kultury stała się dzisiaj (9.04) areną starcie krasomówców w półfinale XIII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego zorganizowanego przez Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Wadowity. Hasłem przewodnim konkursu były słowa Heraklita z Efezu "Nie wystarczy dużo wiedzieć, ażeby być mądrym". Każdy z 15 uczestników miał wygłosić 6-minutowe przemówienie nawiązujące do podanego hasła.

Stawką były nagrody ufundowane przez Zarząd Powiatu Wadowickiego oraz kwalifikacje do finału, który odbędzie się 18 kwietnia w Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach. W skład jury, które oceniało popisy uczestników weszli: dr Łucja Staniczkowa (Stowarzyszenie Polonistów w Katowicach), dr Alicja Bartuś (z-ca dyrektora oddziału "Dziennika Polskiego" w Oświęcimiu) oraz mgr Piotr Wyrobiec (dyrektor Wadowickiego Centrum Kultury).

Wśród uczestników, którzy wzięli udział w półfinale XIII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego znaleźli się uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i najstarszych klas gimnazjum z Wadowic, Andrychowa, Kalwarii Zebrzydowskiej, Jordanowa i Suchej Beskidzkiej.

Jury po wysłuchaniu przemówień 15 uczestników przyznało 3 nagrody i 3 wyróżnienia równoznaczne z zakwalifikowaniem do finału ogólnopolskiego.

Pierwsze miejsce w konkursie zajął Michał Kastelik (I LO im. Marcina Wadowity w Wadowicach, opiekun mgr Anna Wnęk), drugie Ola Sokołowska (I LO im. Marii Skłodowskiej - Curie w Andrychowie, opiekun dr Katarzyna Przebinda - Niemczyk), trzecie Marek Gierat (LO im. Hugona Kołłątaja w Jordanowie, opiekun mgr Magdalena Rapacz). Wyróżnienia otrzymali Dawid Talaga (I LO im. Marcina Wadowity w Wadowicach, opiekun mgr Henryk Odrozek), Artur Pająk (Zespół Szkoł i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej, opiekun mgr Maria Nowak) i Izabela Marusarz (Niepubliczne Technikum ZDZ w Wadowicach, opiekun mgr Henryk Odrozek). Nagrodę publiczności zdobył Marcin Piergies (LO im Marii Skłodowskiej - Curie w Suchej Beskidzkiej, opiekun mgr Marzena Polak).

Wysłuchaj przemówienia Marcina Piergiesa (nagroda publiczności):
{s5_mp3}http://wadowiceonline.pl/media/media/polfinał13okk_marcin_piergies.mp3{/s5_mp3}

(MG)NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

0 #1 Paweł 2011-04-10 09:09
Ojej. A czy zwykli śmiertelnicy też mogli być obecni na sali podczas trwającego konkursu? Informacja o nim umknęła mojej uwadze. Szkoda. Chętnie bym posłuchał. Gratuluję nagrodzonym i pozostałym uczestnikom. Na pewno wszyscy byli świetni!
Cytować
0 #2 Dziury w asfalcie 2011-04-10 17:00
Marcin Piergas :) Słusznie mówi, ale musi jeszcze trafić na takich odbiorców, którzy są w stanie to zrozumieć.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.