Przed takim dylematem stają rodzice dzieci w wieku od 3 do 5 lat, którzy chcą zapewnić swojemu maluch
Przedszkole, bawialnia a może dziadkowie?

Przed takim dylematem stają rodzice dzieci w wieku od 3 do 5 lat, którzy chcą zapewnić swojemu maluchowi fachową opiekę w godzinach kiedy sami przebywają w pracy. Co wybrać?

Rodzice mają często uzasadnine obawy, czy bawialnia to nie "przechowalnia" jak to czesto ma miejsce. Najlepszym rozwiązaniem byłoby tutaj oczywiście przedszkole, jednak każdy rodzic wie, jakie często są problemy aby się do niego dostać.

W Wadowicach dość ciekawą alternatywą wydaje się oferta Bawialni Językowej im. Pluszowego Misia, która staruje od 1 września 2011 roku. Dzieci, podobnie jak w przedszkolach będą miały zapewnioną tam fachową opiekę od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 16.00 na podstawie umowy zawartej miedzy właścicielem Bawialni, a rodzicami.

Jako, że jest to Bawialnia Językowa, oprócz zajęć, które proponują przedszkola, Bawialnia ma zapewnić nie tylko opiekę, ale również atrakcyjne codzienne zajęcia z językiem angielskim i hiszpańskim oraz ciekawe zajęcia ruchowe Metodą Ruchu Rozwijającego. Metoda ta wspiera naturalny rozwój dzieci poprzez różne, ciekawe ćwiczenia ruchowe integrujące i doskonalące pracę ciała i umysłu malucha. 

Jak informują nas właściciele, kolejnym atutem Bawialni ma być Bajkoterapia, która ma na celu wprowadzenie dziecka w świat uczuć i wartości zawartych w najpiękniejszych bajkowych historiach. To także doskonała metoda relaksacyjna. Należy podkreślić, że bajki są czytane najpierw w jezyku polskim, a później w jezyku angielskim.

"Nowością będzie monitorowanie wzrostu, wagi dziecka i jego wzroku oraz przekazywanie tych informacji rodzicowi w specjalnych raportach mailowych. Normą będą także spotkania z logopedą, aby we wczesnej fazie rozwoju wychwycić wady wymowy i im przeciwdziałać. Ponadto, mimo że Bawialnia nie jest przedszkolem, to będzie zatrudniała osoby z fachowym przygotowaniem, które umożliwią dziecku opanownaie podstaw zawartych w programie wychowania przedszkolengo" - informuję nas Jolanta Czuba, kierownik sekretariatu Bawialni Językowej.

Może warto więc zastanowić się nad wyborem tego rodzaju opieki dla swojej pociechy i zapisać dziecko w Siedzibie Szkoły Językowej na Placu Kościuszki 4 w Wadowicach od poniedziału do piątku w godzinach od 10.10 do 19.10.

(MG)


Strona Bawialni Językowej: www.bawialniajezykowa.pl
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+3 #1 Ala Makota 2011-04-08 14:01
Myślę, że przedszkola językowe to bardzo dobry pomysł. Taki maluch dużo łatwiej uczy się języka, tylko później należy tą naukę kontynuować, by wysiłek nauczycieli i dzieci "nie poszedł w las".
Cytować
+2 #2 Rama 2011-04-08 18:12
No podstawa to języki w dzisiejszych czasach, więc taka bawialnia to dośc dobry pomysł. Fajnie, że poruszacie takie tematy.
Cytować
+1 #3 jarek 2011-04-09 19:24
fajny pomysł tylko czy będzie przedszkolanka która będzie anglistką czy anglistka będzie brała grupę dzieci na naukę??
Cytować
+2 #4 ela 2011-04-11 14:34
myślę że to dobry pomysł,chodziła m do tej szkoły jakis czas i myślę że sprostaja zadnaiu i stworza fajne miejsce przyjazne dla dzieci a co najważniejsze dziecko będzie miało kontakt z językami obcymi co jest raczej zaniedbywane w przedszkolach !!
Cytować
0 #5 birma 2011-04-12 17:31
pomysł dobry ale czy dzieci nie są za małe żeby 2 języki odrazu je uczyć???
Cytować
+1 #6 zosia 2011-04-12 20:57
jestem przedszkolanką ,dzieci uczą się poprzez zabawę i proces uczenia odbywa się nieświadomie ,szybko zapamiętują i nie mają żadnych ograniczeń oraz blokad więc myślę że 2 języki w formie zabawowej na pewno nie zaszkodzą... co do języków w przedszkolach to potwierdzam -raczej wszystko zamyka sie w liczeniu do 10 i tak w kółko...
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.