Sanepid ostrzega: kąpanie się w fontannach może się skończyć problemami zdrowotnymi. Chodzi o liczn
Sanepid ostrzega przed pluskaniem w fontannach

Sanepid ostrzega: kąpanie się w fontannach może się skończyć problemami zdrowotnymi. Chodzi o liczne bakterie, grzyby a także zanieczyszczenia pochodzące np. od zwierząt. Szczególnie groźne jest picie z nich wody i inhalacja.

Podczas upałów wielu mieszkańców i turystów traktuje fontanny jako dzikie kąpieliska. Przykładem jest fontanna na placu Jana Pawła II w Wadowicach czy fontanna na placu Mickiewicza w Andrychowie.

Niestety jak ostrzega w swoim komunikacie Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Oświęcimiu, kąpiele w miejscach o zamkniętym obiegu wodnym oraz czerpanie z nich wody do celów spożywczych mogą skończyć się problemami zdrowotnymi. Woda w fontannach może zawierać liczne bakterie czy grzyby oraz różnego typu zanieczyszczenia pochodzące np od zwierząt czy ptaków.

Kontakt z wodą z fontanny może u niektórych osób wywołać podrażnienia, reakcje alergiczną, a nawet doprowadzić do choroby. Jeszcze groźniejsze jest picie takiej wody lub jej inhalacja do jakiej dochodzi np. poprzez przebywanie zbyt blisko rozpryskującej się bryzy.


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+3 #1 smiech 2015-07-31 08:25
Dajcie ogrodzenie na 2 metry i tabliczkę jak na Wenecji "zakaz kąpieli" będzie git
Cytować
0 #2 PRO-life 2015-07-31 09:57
W niemieckich fontannach ludzie myją głowy, na co mam dowód w postaci zdjęcia. Duża ilość wody idealnie spłucze pianę z szamponu. Centrum miasta jest tylko atutem. Kto by się przejmował bakteriami skoro są wszędzie :lol:
Cytować
0 #3 g 2015-08-01 01:00
W USA ludzie wypoczywają na trawie a nawet na pomnikach np. picassa pluskają się np w fontannach i to nie 10, 20 trzy trzystu ludzi ale i więcej i nie ma żadnego problemu ale tu w Wolkowicach zawsze musi być jak i w całej wolsce :)
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.