Gimnazjaliści z naszego regionu odliczają już powoli dni do nadchodzących egzaminów. To właśnie ic
Gimpel walczy o uczniów

Gimnazjaliści z naszego regionu odliczają już powoli dni do nadchodzących egzaminów. To właśnie ich wynik ma zadecydować o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej. Decyzja dość trudna, a co ważniejsze – mogąca zaważyć na całym przyszłym życiu.  Dochodzi do całkiem poważnych rozterek: liceum, technikum? A może zawodówka? Licealiści z I LO im. M. Wadowity postanowili rozwiać wątpliwości swoich gimnazjalnych kolegów i aktywnie zachęcali do wybrania właśnie tej, a nie innej szkoły.

Poniedziałek (21.03) został ogłoszony „Dniem Wadowity”. W praktyce oznaczało to rozesłanie zaproszeń na dzień otwarty do okolicznych gimnazjów.  Młodzież odpowiedziała dość licznie, na popołudniowy pokaz przybyło ok. 150 osób. Przywitali ich przebrani za agentów specjalnych licealiści, swój niecodzienny strój argumentując „koniecznością zadbania o bezpieczeństwo najzdolniejszej młodzieży regionu, która, być może, zasili od września ich szeregi”. Przebrania i żartobliwa forma prezentacji wzbudziła wśród gimnazjalistów niemało emocji – wielu  nich prosiło np. o pamiątkowe zdjęcia.

A jak zaprezentowano LO przybyłym? „Na pewno ze wszystkich stron” – śmieje się Ania, gimnazjalistka z Zebrzydowic. „Bardzo podobał mi się występ szkolnego chóru. Tak samo zresztą, jak kabaret. To strasznie fajny pomysł!” Oprócz tego wszyscy gimnazjaliści mieli okazję zobaczyć oficjalną prezentację szkoły, poruszającą kwestie historii, słynnych absolwentów, ale także form realizowania się poza nauką. Do wybrania właśnie tego liceum zachęcała w przemówieniu dyrektor Janina Turek.

Dodatkową atrakcją były lekcje pokazowe. Gimnazjaliści zobaczyli, jakie eksperymenty przeprowadza się na kółku chemicznym, dowiedzieli się, na jakie wycieczki wybiera się zazwyczaj Szkolne Koło Krajoznawczo-Terenowe, obejrzeli lekcję matematyki i wysłuchali mini-wykładu o historii liceum. Prezentowały się także szkolne organizacje, takie jak wolontariat, Szkolny Klub Sportowy czy gazeta „Peryskop”.

Co sądzili o pokazach sami zainteresowani? „O Dniu Wadowity dowiedziałam się z internetu, obejrzałam filmik i… postanowiłam przyjść.  Gimpel jest na serio lepszy od Hogwartu” – mówiła po zakończeniu prezentacji Iza, trzecioklasistka z Choczni, dodając: „Najbardziej interesuje mnie profil matematyczno – chemiczny, ale boję się wysokiego progu punktowego. W każdym razie, spróbuję, bo wydaje mi się, że to całkiem fajna szkoła.

Ofertę większości szkół ponadgimnazjalnych, w tym LO im. M. Wadowity, będzie można zobaczyć na oficjalnych Targach Edukacyjno-Wydawniczo-Informacyjnych. Tam też gimnazjaliści będą mogli obejrzeć nie tylko oficjalną prezentację szkoły, ale również trzy inne, zrealizowane przez uczniów wadowickiego Gimpla.

Niezależnie jednak od tego, którą szkołę wybiorą – życzymy, aby był to wybór dobry i przemyślany. I co najważniejsze: szczęśliwy.

Weź udział w sondzie "Jaką szkołę wybierzesz?"

(Bławatek)
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+10 #1 remik 2011-03-22 09:15
no pięknie! :)
Cytować
-7 #2 Magister 2011-03-22 09:19
Średnia szkoła... kiedy to było... mimo wszystko gimpla bym nie wybrał - taka prawda, że jadą na opinii, a wysoki próg punktowy jest zasługą chorej rywalizacji. Liceum takie czy owakie nie daje młodemu człowiekowi większej różnicy - ambitny uczeń w każdej szkole nauczy się na tyle na ile go stać.
Powodzenia na egzaminach drodzy gimnazjaliści!
Cytować
+12 #3 a 2011-03-22 13:04
fajne zdjecia
Cytować
+7 #4 ^^ 2011-03-22 17:04
ja tam bardzo jestem zadowolona z wyboru szkoły ;). bardzo bałam się ,że sobie nie poradzę,a okazało się byc zupełnie inaczej , polecam ! ;)
Cytować
+6 #5 Aga 2011-03-22 18:42
Ja też wybiorę Gimpel. A co! ;)
Cytować
+8 #6 O. 2011-03-22 21:58
gimphell my love
Cytować
+1 #7 Fan 2011-03-23 21:26
Namiary do koleżanek na 9 zdjęciu ;)
Cytować
-3 #8 truhlář 2011-04-01 19:23
Hahahah Noo Super Zdjątko :P Marzenko :P
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.