Wadowickie I Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Marcina Wadowity zost
Wadowicki "Gimpel" jednym z najlepszych liceów w Małopolsce

Wadowickie I Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Marcina Wadowity zostało uznane za jedno z najlepszych liceów w Małopolsce. W Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych przygotowanym przez Perspektywy oraz Rzeczpospolitą, ogłoszonym 12 stycznia br., "Gimpel" zajął 8 miejsce wśród najlepszych liceów w Małopolsce.

Szkoła w skali kraju też stoi nieźle, zajmując wysokie, 152 miejsce. Wynik ten jest niewątpliwym sukcesem zarówno uczniów, jak i grona pedagogicznego, które znakomicie przygotowuje swych podopiecznych zarówno do egzaminów maturalnych jak i olimpiad przedmiotowych.

Od momentu swego powstania, aż do roku 2010 Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych był rankingiem jednokryterialnym, opartym na wynikach olimpiad przedmiotowych i zawodowych sfinansowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Od tego roku kryteria ocen uległy zmianie. Obecnie największą część oceny stanowią wyniki z egzaminów maturalnych zarówno z przedmiotów obowiązkowych jak i dodatkowych. Nadal brane pod uwagę są jednak olimpiady.

Ostatnim kryterium jest opinia akademicka, do której dane uzyskano w wyniku przeprowadzenia drogą internetową badania ankietowego, skierowanego do prawie 1,5 tys. przedstawicieli władz rektorskich i dziekańskich oraz przedstawicieli pionów spraw studenckich i rekrutacji wszystkich polskich uczelni akademickich. Ocena szkół z punktu widzenia uczelni odzwierciedla zarówno merytoryczne przygotowanie absolwentów, jak i wpojone im przez szkołę umiejętności samodzielnego uczenia się.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+5 #1 Smutas 2011-01-18 20:32
Gratulacje!!!
Zegadłowicz byłby dumny!
Cytować
+6 #2 Deemostenes 2011-01-21 11:35
Należy jedynie ubolewać, że z wysokiego poziomu zawodowego, intelektualnego i moralnego większości z grona pedagogicznego Ogólniaka korzysta jedynie nasza młodzież. Co najmniej 4 nauczycieli z tego grona mogłaby pełnić funkcję burmistrza czy starosty w Wadowicach. Mają przygotowanie menedżerskie, reprezentują kulturę osobistą i takt. mają przyjazną aparycję.Oczywi scie godnych kandydatów na burmistrza czy starostę w Wadowicach można także znaleźć poza Ogólniakiem.Wad owiczanie! Obudźcie się w końcu!
Cytować
+6 #3 Smutas 2011-01-21 15:53
Cytuję Deemostenes:
Należy jedynie ubolewać, że z wysokiego poziomu zawodowego, intelektualnego i moralnego większości z grona pedagogicznego Ogólniaka korzysta jedynie nasza młodzież. Co najmniej 4 nauczycieli z tego grona mogłaby pełnić funkcję burmistrza czy starosty w Wadowicach. Mają przygotowanie menedżerskie, reprezentują kulturę osobistą i takt. mają przyjazną aparycję.Oczywiscie godnych kandydatów na burmistrza czy starostę w Wadowicach można także znaleźć poza Ogólniakiem.Wadowiczanie! Obudźcie się w końcu!

Tyle że Wadowiczanie to nie Ateńczycy. Zdaje się, że tu nawet Demostenes ze swoimi mowami-filipika mi nie pomoże. Ta inteligencja i wysokie morale gdzieś się wraz z wiekiem rozchodzą, rozpełzają, gdzieś między urzędami, kościołami, i - tam znikają. Tam rodzi się za to nepotyzm, kombinatorstwo, ciemnota, nieuczciwość, chociaż wszyscy zawsze wierni (do końca nie wiedzieć, czemu). Nie ma zmiłuj. A potem taki skutek, że odwołanie się do Zegadłowicza budzi społeczną dezaprobatę...
Cytować
+44 #4 Gorzeń 2011-01-22 20:39
Gimpel? a co to jest? Technikum w Gorzeniu ma 4 miejsce w Małopolsce i 34 w kraju to dużo lepszy wynik. Czemu o tym nie piszecie? Zawsze się wszyscy ekscytują gimplem zobaczcie jak jest w innych szkołach. Nie wierzycie? sprawdźcie Nasze osiągnięcia a, potem porozmawiamy kto jest lepszy,
pozdrawia kierunek elektroniczny.
Cytować
+20 #5 a 2011-01-29 11:04
Cytuję Deemostenes:
Należy jedynie ubolewać, że z wysokiego poziomu zawodowego, intelektualnego i moralnego większości z grona pedagogicznego Ogólniaka korzysta jedynie nasza młodzież. Co najmniej 4 nauczycieli z tego grona mogłaby pełnić funkcję burmistrza czy starosty w Wadowicach. Mają przygotowanie menedżerskie, reprezentują kulturę osobistą i takt. mają przyjazną aparycję.Oczywiscie godnych kandydatów na burmistrza czy starostę w Wadowicach można także znaleźć poza Ogólniakiem.Wadowiczanie! Obudźcie się w końcu!

ooo - duża doza sarkazmu w twoich słowach. Ale cóż, taka rzeczywistość. Dno zawsze dnem pozostaje
Cytować
+3 #6 Zenon 2011-01-31 18:57
A może doczytałbyś się czegoś więcej, kolego dziennikarzu, o Wadowicach. Wadowicki "Gorzeń" ma w obu kategoriach lepszą lokatę. Oj, słabą ekipę ma ten portal..
Cytować
+6 #7 Gorzeń 2011-02-01 12:01
Nie tak dawno było spotkanie u wojewody przedstawicieli najlepszych szkół w województwie z tego co wiem Gimpla nie zaproszono, a Gorzeń był. Może jakaś relacja z tego spotkania ukaże się na tej stonie z "wiadomościami" ?
Cytować
+10 #8 O. Wey 2011-02-01 18:09
uczniowie z Gorzenia, zamiast zarzucać brak rzetelności dziennikarzowi, powinni zauważyć, że Gimpel dostał miejsce w rankingu w kategorii liceum... Co oznacza, że nie plasujecie się na pozycji wyższej - po prostu jesteście w innej kategorii ze względu na rodzaj szkoły. "Zajęliśmy w nim bardzo wysokie 4 miejsce w Małopolsce i 34 w kraju w pionie technikum." - to opis na stronie starostwa dot. Gorzenia, który podsumowuje wynik szkoły w rankingu.

więc, Gorzeniu, może i macie dobry wynik, czego gratuluję, ale w czytaniu ze zrozumieniem, chłopcy i dziewczęta, musicie się jeszcze podciągnąć.
Cytować
-4 #9 Gorzeń 2011-02-01 22:41
Cytuję O. Wey:
uczniowie z Gorzenia, zamiast zarzucać brak rzetelności dziennikarzowi, powinni zauważyć, że Gimpel dostał miejsce w rankingu w kategorii liceum... Co oznacza, że nie plasujecie się na pozycji wyższej - po prostu jesteście w innej kategorii ze względu na rodzaj szkoły. "Zajęliśmy w nim bardzo wysokie 4 miejsce w Małopolsce i 34 w kraju w pionie technikum." - to opis na stronie starostwa dot. Gorzenia, który podsumowuje wynik szkoły w rankingu.

więc, Gorzeniu, może i macie dobry wynik, czego gratuluję, ale w czytaniu ze zrozumieniem, chłopcy i dziewczęta, musicie się jeszcze podciągnąć.


Nie wiem jak was tam w Gimplu uczą, ale u nas 4 miejsce jest lepsze od 8 i nie ważne że w innym pionie, a jeśli chcecie dzielic na te piony to proszę o osobny artykół o technikach bo mam dziwne wrażenie że ktoś tu uważa liceum lepsze od technikum.
Cytować
+4 #10 m. 2011-02-01 22:50
Cytuję Gorzeń:
Cytuję O. Wey:
uczniowie z Gorzenia, zamiast zarzucać brak rzetelności dziennikarzowi, powinni zauważyć, że Gimpel dostał miejsce w rankingu w kategorii liceum... Co oznacza, że nie plasujecie się na pozycji wyższej - po prostu jesteście w innej kategorii ze względu na rodzaj szkoły. "Zajęliśmy w nim bardzo wysokie 4 miejsce w Małopolsce i 34 w kraju w pionie technikum." - to opis na stronie starostwa dot. Gorzenia, który podsumowuje wynik szkoły w rankingu.

więc, Gorzeniu, może i macie dobry wynik, czego gratuluję, ale w czytaniu ze zrozumieniem, chłopcy i dziewczęta, musicie się jeszcze podciągnąć.


Nie wiem jak was tam w Gimplu uczą, ale u nas 4 miejsce jest lepsze od 8 i nie ważne że w innym pionie, a jeśli chcecie dzielic na te piony to proszę o osobny artykół o technikach bo mam dziwne wrażenie że ktoś tu uważa liceum lepsze od technikum.


Twój "artykół" świadczy dobitnie, że przed Gorzeniem jeszcze dłuuuuga droga :)
Cytować
-4 #11 @Gorzeń 2011-02-02 07:08
nie martwcie się - wadowickie liceum już idzie na dno, tak, że nie będzie żadną konkurencją. W tym roku szkolnym mógł już do niej dostać się praktycznie każdy. Nauczyciele (poza nielicznymi wyjątkami) zapatrzeni w siebie wykorzystują fakt, że do szkoły trafiała najzdolniejsza młodzież z całego powiatu, nie dając nic od siebie. To poziom Deemostenesa z postów powyżej - samouwielbienie , bez krzty samokrytycyzmu (pewnie znowu bibliotekarka)
Cytować
+9 #12 p. 2011-02-02 08:29
Cytuję m.:
Cytuję Gorzeń:
Cytuję O. Wey:
uczniowie z Gorzenia, zamiast zarzucać brak rzetelności dziennikarzowi, powinni zauważyć, że Gimpel dostał miejsce w rankingu w kategorii liceum... Co oznacza, że nie plasujecie się na pozycji wyższej - po prostu jesteście w innej kategorii ze względu na rodzaj szkoły. "Zajęliśmy w nim bardzo wysokie 4 miejsce w Małopolsce i 34 w kraju w pionie technikum." - to opis na stronie starostwa dot. Gorzenia, który podsumowuje wynik szkoły w rankingu.

więc, Gorzeniu, może i macie dobry wynik, czego gratuluję, ale w czytaniu ze zrozumieniem, chłopcy i dziewczęta, musicie się jeszcze podciągnąć.


Nie wiem jak was tam w Gimplu uczą, ale u nas 4 miejsce jest lepsze od 8 i nie ważne że w innym pionie, a jeśli chcecie dzielic na te piony to proszę o osobny artykół o technikach bo mam dziwne wrażenie że ktoś tu uważa liceum lepsze od technikum.


Twój "artykół" świadczy dobitnie, że przed Gorzeniem jeszcze dłuuuuga droga :)

HAHAHAHHAHAHAHA HHAHAHAHAHAHAHH AHAHHA .... na mistrzowie.org go dajcie!!!!!!!!! !!!!!!!!
Cytować
-1 #13 O. Wey 2011-02-02 21:23
Cytuję Gorzeń:


Nie wiem jak was tam w Gimplu uczą, ale u nas 4 miejsce jest lepsze od 8 i nie ważne że w innym pionie, a jeśli chcecie dzielic na te piony to proszę o osobny artykół o technikach bo mam dziwne wrażenie że ktoś tu uważa liceum lepsze od technikum.


dlaczego "Was w Gimplu"? proszę mnie nie kwalifikować do żadnej z kategorii.
pisząc "nie ważne że w innym pionie" to trochę tak, jakbyś powiedział(a), że generalnie - proszę mi wybaczyć sympatie polityczne - tupolew i piła motorowa są tym samym, bo każde z nich jest w stanie, brzydko mówiąc, "skosić kilka drzew". różnica kategorii jest naprawdę ważna - twierdzisz, że liceum i technikum to dokładnie to samo? Pomijasz wtedy fundamentalną kwestię czasu trwania nauki, przywilejów, jakie Ci po tym czasie przysługują, w tym tytułu technika... pomyśl nad tym, bo to się trochę nielogiczne wydaje przy tym Twoim wywodzie o "artykóle" :) pozdro!
Cytować
+5 #14 Emil Z 2011-02-04 08:53
Nie ma co wariować o piony i poziomy. Faktem jest, że we wcześniejszych rankingach, gdzie nie było jeszcze podziałów "Gorzeń" zajmował ok 300 i 200 miejsce w Polsce, a naszego Ogólniaka w ogóle nie było. W tym roku mamy duży sukces że nasze wadowickie szkoły zaczynają się liczyć i konkurować z Krakowskimi. Smutne jest tylko to, że jedne są faworyzowane a inne poniżane bez względu na wynik. Dodatkowo wprowadza to nienawiść pomiędzy młodych ludzi. Rzetelny dziennikarz potrafiłby napisać rzetelny artykuł. Cóż mamy to co mamy... I tutaj i na W24 piszę się to co chcę i jak chce.
Cytować
-2 #15 gfoyu 2011-02-05 11:06
Gorzeń jest lepszy od Gimpla... przyznajcie to w końcu bo to śmieszne, przecież i tak każdy zna prawdę;]
Cytować
-1 #16 ukasiu 2011-02-06 17:26
A zwycięzcą rankingu w małopolsce zostaje krakowskie V LO, zajmując też V miejsce w Polsce, chociaż pod względem ilości finalistów i laureatów olimpiad wygrywa ze wszystkimi.
Cytować
+23 #17 Tuptuś 2011-02-08 22:38
Mentalność Polaka jak zwykle niepowtarzalna. .. Zamiast cieszyć się z sukcesu 2 szkół wadowickich sprowadzamy konwersacje do poziomu Rowu Mariańskiego.

Jako "GimpHellowski" maturzysta cieszę się z dobrego wyniku naszej szkoły oraz gratuluję sukcesu Gorzeniowi.
Zwracam się także z serdeczną prośbą do internautów o reprezentowanie swoją postawą wyższego poziomu kultury osobistej niż obecnie, gdyż Wasze wypowiedzi kształtują pejoratywnie społeczny wizerunek danej szkoły.
Cytować
+17 #18 Anita 2011-02-08 22:43
Cytuję Tuptuś:
Mentalność Polaka jak zwykle niepowtarzalna... Zamiast cieszyć się z sukcesu 2 szkół wadowickich sprowadzamy konwersacje do poziomu Rowu Mariańskiego.

Jako "GimpHellowski" maturzysta cieszę się z dobrego wyniku naszej szkoły oraz gratuluję sukcesu Gorzeniowi.
Zwracam się także z serdeczną prośbą do internautów o reprezentowanie swoją postawą wyższego poziomu kultury osobistej niż obecnie, gdyż Wasze wypowiedzi kształtują pejoratywnie społeczny wizerunek danej szkoły.


Myślę, że część z nich właśnie się wyłożyło na wyrazie "pejoratywnie" :)
Cytować
+13 #19 Mikołaj 2011-02-14 20:08
Cytuję gfoyu:
Gorzeń jest lepszy od Gimpla... przyznajcie to w końcu bo to śmieszne, przecież i tak każdy zna prawdę;]

Jakiś kompleks niedopieszczone j szkoły?
Przecież Gorzeń jest świetną szkołą w kategorii techników, a Gimpel (pewnie też dzięki temu, że przychodzi doń wielu zdolnych uczniów) jest dobrym liceum. Nie ma się tu o co spierać, bo nie można porównywać wyników liceum i technikum.
Cytować
+1 #20 . 2011-02-26 22:49
gorzeń być nie może...
Cytować
0 #21 Siedem 2011-02-27 13:18
@Gorzeń 2011-02-02 07:08
nie martwcie się - wadowickie liceum już idzie na dno, tak, że nie będzie żadną konkurencją. W tym roku szkolnym mógł już do niej dostać się praktycznie każdy. Nauczyciele (poza nielicznymi wyjątkami) zapatrzeni w siebie wykorzystują fakt, że do szkoły trafiała najzdolniejsza młodzież z całego powiatu, nie dając nic od siebie. To poziom Deemostenesa z postów powyżej - samouwielbienie , bez krzty samokrytycyzmu (pewnie znowu bibliotekarka)
Jeżeli to prawda, to pozdrawiam Panie bibliotekarki :) Wyrazy szacunku i sympatii :)
Cytować
+4 #22 Siedem - jeszcze raz 2011-02-27 20:35
Cytuję @Gorzeń:
nie martwcie się - wadowickie liceum już idzie na dno, tak, że nie będzie żadną konkurencją. W tym roku szkolnym mógł już do niej dostać się praktycznie każdy. Nauczyciele (poza nielicznymi wyjątkami) zapatrzeni w siebie wykorzystują fakt, że do szkoły trafiała najzdolniejsza młodzież z całego powiatu, nie dając nic od siebie. To poziom Deemostenesa z postów powyżej - samouwielbienie, bez krzty samokrytycyzmu (pewnie znowu bibliotekarka)

Jeżeli to prawda, to pozdrawiam Panie bibliotekarki :) Wyrazy szacunku i sympatii :)
Cytować
-6 #23 Prawda 2011-03-16 18:07
Sukces 'Gimpla' słusznie dostrzeżony. 'Gorzeń Mechaniczny', czy jak kto woli 'Politechnika Gorzeńska' - informacji w tekście brak.
Dlaczego?
Odrozek jest radnym i uczy polskiego w LO, więc dowiadujemy się często i dowiadywać będziemy o sukcesach jego szkoły, o sukcesach jego uczennic w różnorakich konkursach - wszystko po to, by nazwisko Odrozek przewijało się w tekście w dobrym kontekście.
ps. człowiek inteligenty szybko zorientuje się, że przypisywanie sukcesów p. Odrozkowi -'że niby to wspaniały nauczyciel' to redakcyjna bzdura. Odrozek po prostu SIEDZI, powtarzam SIEDZI wśród najzdolniejszej w powiecie młodzieży - nauczycielem jest żadnym. a co do gorzenia- nie ma Odrozka, nie ma radnego, więc chyba nikogo nie dziwi, że o tym nie piszą.
liczyłem, że wadowiceonline. pl będzie swoistą alternatywą, przeciwwagą dla płaszczycowskie go PROsytemowego Wadowice14.pl przeliczyłem się
Cytować
0 #24 TeDe 2011-03-28 19:54
Facet, sam sobie przeczysz - będziemy dowiadywać się o sukcesach jego wychowanek, jego szkoły, czyli co? sukcesy są,same się tworzą? Zawiść cię zżera człowieczku?I co ma do Tego bycie radnym? A o Gorzeniu i Budowlance tez się pisze, no i owszem...Czytaj uważniej portale i gazety.
Cytować
+4 #25 2011-04-02 13:04
a jako uczennica liceum w Gorzeniu przyznaje się do tego ze wielkim wstydem i po 3 najokropniejszy ch latach mojego życia stwierdzam, że jeśli ktoś chce się cofnąć w rozwoju to właśnie Gorzeń jest miejscem do tego idealnym. I przestańcie pisać bzdury o Gorzeniu jakoby był lepszy od Gimpla, bo jakiś kolejny zagubiony gimnazjalista, tak jak ja 3 lata temu, skusi się na podstawie zakłamanych komentarzy, na wybór tak "wspaniałych" gorzeńskich możliwości, czego potem będzie żałować. Podkreślam, że wypowiadam się w imieniu profilu LICEUM, sytuacji w technikach nie znam, no ale nauczyciele od podstawowych przedmiotów są ci sami - beznadziejni. P.Mydlarz i P.Cieślik zdecydowanie się tu marnują.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.