Trwa dobra passa młodych dziennikarzy z pisma liceum wadowickiego „Peryskop”. Po raz kolejny sięgn
Po co nam tolerancja? W „Gimplu” wiedzą najlepiej...

Trwa dobra passa młodych dziennikarzy z pisma liceum wadowickiego „Peryskop”. Po raz kolejny sięgnęli oni po najwyższe laury, tym razem w konkursie na esej publicystyczny, ogłoszonym przez Fundację Edukacyjną Centrum Żydowskie w Oświęcimiu (specjalizującą się w szkoleniach i programach antydyskryminacyjnych) pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Śląskiego i Małopolskiego Kuratora Oświaty.

Tematem przewodnim miało być wszechstronne rozważenie z podaniem interesujących przykładów i wykorzystaniem sztuki retorycznej tematu „Po co nam tolerancja?”. Spośród ponad 130 prac, jury wyłoniło laureatów czterech nagród głównych (były nimi iPody), z których połowę stanowiły uczestniczki kółka dziennikarskiego i redaktorki „Peryskopu” z I LO im. Marcina Wadowity w Wadowicach: Karina Polak oraz Anna Wróbel. Oprócz nich jurorzy nagrodzili Violettę Karaś z Oświęcimia i Adriana Rogiera z Siemianowic Śląskich.

W czwartek (16.12) odbyła się uroczystość wręczenia nagród, połączona z warsztatami antydyskryminacyjnymi i zwiedzaniem ekspozycji Centrum Żydowskiego, w tym odrestaurowanej synagogi i multimedialnej wystawy wspomnień poświęconej tym, którzy ocaleli z Holocaustu, poprowadzona przez koordynatora programu, doktoranta UJ, Macieja Zabierowskiego

Opiekun kółka dziennikarskiego i redakcji „Peryskopu” mgr Henryk Odrozek nie może się nachwalić swoich podopiecznych: „Po otrzymaniu zaproszenia do konkursu ogłosiłem wewnętrzne eliminacje, do których ostatecznie stanęły cztery osoby, ale poziom prac był na tyle wysoki, że zdecydowałem się wysłać wszystkie eseje do Oświęcimia. No cóż, jestem trochę zawiedziony, bo osiągnęliśmy tylko 50% skuteczność" - dodaje, śmiejąc się. „Ponieważ opiekunowie też dostali nagrody w formie znakomitych materiałów do warsztatów antydyskryminacyjnych, myślę je wykorzystać przy organizacji półfinału XIII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego, który po raz pierwszy odbędzie się w Wadowicach dla powiatów Małopolski Zachodniej na początku kwietnia. Myślę, że dziewczyny też będą miały świetny materiał wyjściowy dla konkursowych przemówień i - oby! - awansu do finału ogólnopolskiego w sali Sejmu Śląskiego w Katowicach.”

(MG)
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-2 #1 piero 2010-12-22 13:42
omg, widać że kujony :)

Życzę Wam szalonego sylwestra... xD

haha
Cytować
+3 #2 Gratulacje 2010-12-24 17:20
Gratulacje. Oby jak najwięcej takich sukcesów w Wadowicach.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.