Prawie 18 litrów krwi oddało 39 uczniów przebranych za Mikołaje z Zespołu Szkół nr 2 (Gorzeń). To
Mikołaje oddały krew

Prawie 18 litrów krwi oddało 39 uczniów przebranych za Mikołaje z Zespołu Szkół nr 2 (Gorzeń). To kolejna tego typu akcja w tej placówce.

Święty Mikołaj potrafi wiele zdziałać, lecz trzeba mu pomagać. Tu udało się znakomicie: w rolę dobrych elfów wcielili się uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 w Wadowicach (Mechanika lub potocznie Gorzenia), którzy zorganizowali kolejną w tej placówce akcję krwiodawstwa. Tym razem udało się dostarczyć prawie 18 litrów krwi, które oddało aż 39 osób.

Jesteśmy dumni z tego co robią nasi uczniowie i zachęcamy każdego do systematycznego oddawania krwi. Wystarczy udać się do Punktu Krwiodawstwa w Wadowicach, przy ulicy Szpitalnej w dni robocze w godzinach od 7:00 do 11:30. Mężczyźni mogą oddawać krew co 8, a kobiety co 12 tygodni. Jeśli przyjdzie się jeden raz i odda 450 ml. krwi, to więcej już nie trzeba nikomu przypominać – w każdym rodzi się chęć systematycznego niesienia pomocy - mówi nauczyciel Marcin Matyjasik, jeden z koordynatorów akcji.

Należy pamiętać, że krew potrzebna jest nie tylko do operacji, wypadków, gdzie ewidentnie niezbędna jest krew, ale także niezbędna jest dla osób po przeszczepach.

(MM)
(zdjęcie: Zespół Szkół nr 2 w Wadowicach)


NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

0 #1 Obserwator 2013-12-07 12:44
No i znowu Gorzeń i uczniowie tej szkoły.
Naprawdę słuszna inicjatywa. Popieram !
Wiem,że uczniowie innych szkół (np.budowlanki, czy ekonomika) też honorowo oddają krew,ale zapewne nie w takiej ilości.
Brawo ! Naprawdę wielki szacunek,a jednocześnie słowa wdzięczności dla nauczycieli z Gorzenia- koordynatorów akcji. Pozdrawiam :)
Cieszy fakt,iż wśród młodych ludzi są jeszcze tacy,którzy chcą pomóc...
Zupełnie bezinteresownie.
I chwała Wam za to - młodzi przyjaciele !
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.