IPA Kalwaria Zebrzydowska wspólnie z miejscowym komisariatem policji oraz firmą Opax rozpoczęli drugą
Oni świecą przykładem

IPA Kalwaria Zebrzydowska wspólnie z miejscowym komisariatem policji oraz firmą Opax rozpoczęli drugą edycję akcji "Świeć Przykładem" w szkołach podstawowych na terenie gminy Kalwaria Zebrzydowska. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa dzieci na drogach.

Podstawowym warunkiem, aby uniknąć tragicznej w skutkach konfrontacji pieszego z pędzącym pojazdem jest odpowiednia widoczność pieszego. Ma to szczególne znaczenie teraz w okresie jesiennym, kiedy często w deszczową pogodę, pogarszają się warunki na drogach oraz widoczność.

Osoba poruszająca się po zmroku drogą bez elementów odblaskowych, jest zauważana przez kierowcę dopiero z odległości 20-30 metrów, gdy znajduje się już w zasięgu świateł mijania. Natomiast gdy ten sam pieszy ma na sobie elementy odblaskowe, kierowca zauważy go już z odległości 130-150 metrów.

Zgodnie z obowiązującym prawem, dzieci do lat 15 poruszające się po drodze po zmierzchu poza terenem zabudowanym mają obowiązek nosić elementy odblaskowe. Wiele z nich często za późno jest dostrzeganych przez kierowców.

Przeprowadzane przez policjantów w szkołach pogadanki, mają uwrażliwić dzieci i ich opiekunów na problem zagrożeń wynikających z poruszania się po drodze, a przekazane dzieciom kamizelki i elementy odblaskowe mają im pomóc w bezpiecznym i rozważnym uczestnictwie w ruchu drogowym.

Organizatorami akcji są IPA Kalwaria Zebrzydowska wspólnie z komisariatem policji w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz firmą Opax.

(AS)


NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+1 #1 kris 2013-12-03 00:15
fajna inicjatywa pozdrawiam pomysłodawców i osoby które zakupiły kamizelki dla dzieciaków :)
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.