Trzy szkoły z naszego powiatu walczą o pracownie multimedialną i szkolną salę kinową w ogólnopolsk
Uczą niemarnowania żywności, można im pomóc głosami

Trzy szkoły z naszego powiatu walczą o pracownie multimedialną i szkolną salę kinową w ogólnopolskim konkursie Tesco dla Szkół "Talent do niemarnowania". Można im pomóc, głosując na konkursowe filmy, w których uczniowie przekonują do niemarnowania żywności.

Ponad 500 uczniów z 49 szkół w województwie małopolskim walczy o 10 pracowni multimedialnych i szkolną salę kinową w ogólnopolskim konkursie Tesco dla Szkół "Talent do niemarnowania". Wystarczy wejść na stronę i obejrzeć konkursowe filmy w których uczniowie przekonują do niemarnowania żywności. Każdy (także dzieci za zgodą rodziców), kto zarejestruje się na tej stronie, może do 16 grudnia oddawać głosy na swoje ulubione filmy. 

Filmy z najwyższymi lokatami przejdą pod obrady jury, w skład którego wchodzą eksperci od niemarnowania z Federacji Polskich Banków Żywności oraz eksperci od rozmaitych talentów, m.in. filmowcy ze szkoły filmowej Wajda School, krytyk kulinarny Robert Makłowicz oraz prezes British Council w Polsce, którzy będą oceniać filmy w rozmaitych kategoriach. Natomiast film, który zdobędzie najwięcej głosów w województwie małopolskim, otrzyma tytuł Laureata Regionalnego i zdobędzie dla swojej szkoły zestaw sprzętu do nowoczesnej szkolnej sali kinowej.

W tym roku 54 zespoły z województwa małopolskiego przyłączyły się do zabawy, rywalizując ze szkołami z całego kraju o 10 pracowni multimedialnych i setki nagród indywidualnych. Zadanie konkursowe polegało na nakręceniu dwu minutowego filmu, namawiającego do niemarnowania żywności. Co roku do kosza trafia 1/3 całej wyprodukowanej żywności, a tylko w Polsce jest to 9 milionów ton. Z problemem tym walczy m.in. Bank Żywności w Krakowie, należący do Federacji Polskich Banków Żywności, która została partnerem merytorycznym konkursu "Talent do niemarnowania".

Szczególnie ważna jest edukacja młodzieży o sposobach na prawidłowe wykorzystywanie jedzenia. Złe nawyki marnowania zaczynają się już od szkolnych kanapek – mówi Marek Borowski, prezes Federacji Polskich Banków Żywności

Z naszego powiatu zgłosiły się zespoły ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sosnowicach z dwoma filmami "Pacynki z misją" i "Kucharskie talenty", Gimnazjum nr 2 w Andrychowie z filmem "Racjonalni" oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny we Frydrychowicach z obrazem "Bliźniakowo".

Aby zoabczyć i zagłosować na filmy uczniów szkół z naszego powiatu wystarczy wejść na stronę www.tescodlaszkol.pl

(MG)

 

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.