Jeszcze przez kilka dni szkoły mogła zgłaszać się do konkursu "Talent do niemarnowania" i walczyć o
Nie marnuj jedzenia i wygraj pracownie

Jeszcze przez kilka dni szkoły mogła zgłaszać się do konkursu "Talent do niemarnowania" i walczyć o jedną z 10 pracowni multimedialnych i wyposażenie szkolnej sali kinowej. Z powiatu wadowickiego zadeklarowały się już dwie szkoły. Dołączycie?

Do 8 listopada szkoły mogą zgłaszać się do 11 edycji konkursu w programie Tesco dla Szkół "Talent do niemarnowania" i walczyć o jedną z 10 pracowni multimedialnych oraz wyposażenie szkolnej sali kinowej. Program koncentruje się na problemie marnowania żywności, a jego partnerem merytorycznym jest Federacja Polskich Banków Żywności. Już prawie 30 placówek z województwa małopolskiego zgłosiło się do udziału w konkursie i przygotowuje swoje prace. Z powiatu wadowickiego zgłosiły się na razie dwie szkoły: Zespół Szkolno Przedszkolny im. Jana Brzechwy we Frydrychowicach oraz Szkoła Podstawowa im. mjr Józefa Ryłko Czerna.

Uczestnicy konkursu będą poznawać sposoby na niemarnowanie jedzenia i rywalizować o nagrody w konkursie filmowym, wśród jurorów którego znajdą się m.in. wykładowcy profesjonalnej szkoły filmowej Wajda School oraz znany i ceniony krytyk kulinarny Robert Makłowicz. Do 8 listopada szkoły mogą przysyłać prace konkursowe stworzone przez zespoły swoich uczniów, czyli maksymalnie dwuminutowe filmiki promujące niemarnowanie żywności. Praca nad filmem konkursowym to także szansa na rozwijanie talentów uczniów poprzez niestandardową pracę projektową, integrację oraz promocję szkoły oraz regionu.

Udział w konkursie to promocja szkoły w całej Polsce, ale również w momencie otrzymania wyróżnienia ogromne wzmocnienie wiary uczniów w to, że oni, uczniowie z małej wioski, też mogą osiągnąć sukcesy, że ich pomysły, prace są bardzo dobre. Jest to dla nich przeogromna motywacja do dalszych działań – mówi Małgorzata Opiela, opiekun zespołu z Publicznego Gimnazjum ze Starej Wsi II w gminie Limanowa, który został wyróżniony w 10. edycji konkursu.

Zwycięzcy otrzymają wartościowe nagrody, m.in. 10 nowoczesnych pracowni multimedialnych dla swoich szkół, a na uczniów i nauczycieli czekać będą setki nagród indywidualnych. Dodatkowo zespół, który zdobędzie największą liczbę głosów w całym województwie małopolskim, otrzyma wyposażenie nowoczesnej szkolnej sali kinowej.

Udział w konkursie jest dla wielu placówek doskonałą okazją do wypromowania się na forum lokalnym i ogólnopolskim oraz do zmobilizowania swojej społeczności do wsparcia szkoły. Co piąta szkoła biorąca udział w poprzedniej edycji zaangażowała do pomocy całą społeczność lokalną: od rodziców i sąsiadów, przez władze, po miejscowe firmy i organizacje.

Więcej informacji na temat konkursu "Talent do niemarnowania" można znaleźć na stronie: www.tescodlaszkol.pl

(MG)


NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

0 #1 Paulina CYRAN, W-wa 2014-03-25 21:55
JEDZENIE = ŻYCIE! *****

PRAWIDŁOWA BIOLOGICZNIE, PROZDROWOTNA METODA ODŻYWIANIA:
Tzw. dla współczesnego człowieka powinna akceptować wszelkie uwarunkowania naszej przyrody, ewolucją narzucone reguły. Stanowi to trudny problem, ale bez badań; krew, wydzieliny, wydaliny, pierwiastki włosa, jest to absolutnie niemożliwe.

WTEDY MOŻNA TYLKO PRZERZUCAĆ SIĘ PSEUDO REGUŁAMI:
Na węch i czucie, również przypuszczenia. Kto zada sobie trud i zbada jak podnosi się poziom cukru przy poszczególnych produktach, jaki jest wpływ tłuszczów i jak, tj. w jakiej ilości się odkładają, jak organizm oddziaływuje na rodzaje białek itd. to wyniki dla wszystkich ludzi są niemal identyczne ew. drobna skala technicznego błędu.

A WIĘC; PRZY ZWALCZANIU WSZELKICH CHORÓB / OTYŁOŚCI, RÓWNIEŻ CUKRZYCY TYPU 2, WAŻNA JEST WIEDZA:
Klasyfikująca pożywienie na kategorie uwzględniające zawartość tłuszczów, NISKICH WĘGLOWODANÓW, WYSOKICH WĘGLOWODANÓW; tj. tych które sprzyjają powstawaniu otyłości i cukrzycy typu 2, a które nie, oraz pozostałych składników. Stosunkowo prostym jest zaznajomić się z tabelami pożywienia wg tzw. INDEKSU ŻYWIENIOWEGO TJ. IŻ PRODUKTU. To wystarcza, aby samemu decydować o łatwym doborze składników swojej diety, co stanowi na szczęście, rozwiązanie trudnego problemu dotyczącego zwalczania obu chorób. Lekarz rodzinny jednoznacznie, też nam to potwierdzi.

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.