Spektakl "O niegrzecznym Filipku..." teatrzyku Bajadurka rozpoczał IV edycję Akademii Przedszkolaka, re
Trudne pytania małego Frania

Spektakl "O niegrzecznym Filipku..." teatrzyku Bajadurka rozpoczał IV edycję Akademii Przedszkolaka, realizowaną z powodzeniem od kilku lat przez Wadowicką Bibliotekę Publiczną.

Śmiesznie i tłoczno było w czwartek (24.10) w Wadowickiej Biblioteki Publicznej za sprawą dzieci, które przybyły na przedstawienie teatrzyku Bajdurka, stanowiące doskonałe połączenie zabawy z edukacją. Mali widzowie aktywnie uczestniczyli w spektaklu "O niegrzecznym Filipku...", a jednocześnie uczyli się szacunku do ludzi, zwierząt i otaczającego świata. Spektakl rozpoczął IV edycję Akademii Przedszkolaka, którą nasza biblioteka z powodzeniem realizuje już od kilku lat.

W myśl przysłowia "Czym skorupka za młodu nasiąknie..." staramy się rozwijać zainteresowanie książką i czytelnictwem wśród najmłodszych. W bieżącym roku Akademia, przebiegająca pod hasłem "Trudne pytania małego Frania...", pragnie przybliżyć temat i problemy, z którymi dzieci mogą spotkać się w szkole, na ulicy, wśród nowych znajomych. Współczesny świat ze swymi zagrożeniami, stawiający często najmłodszych w niecodziennych sytuacjach, wymusił na nas odejście od beztroskich bajeczek na rzecz książek, które pozwolą odpowiedzieć na trudne pytania i odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

Każde spotkanie nawet na pozornie trudny temat będzie oparte o odpowiednio dobraną literaturę. Sprawi to, że czytanie kojarzyć się będzie dziecku nie tylko z radością, zabawą i przyjemnością, ale także z poszerzaniem horyzontów i wzbogacaniem wiedzy na ciekawe tematy.

Do tegorocznej edycji Akademii Przedszkolaka w Wadowickiej Bibliotece Publicznej zgłosiło się dziesięć grup z miejskich przedszkoli (240 osób).

(Małgorzata Stochel)
(zdjęcia: Wadowicka Biblioteka Publiczna)


NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.