Skanska odwiedziła z kampanią "Bezpieczni w pobliżu budowy" kolejną szkołę w powiecie wadowickim. P
Budowlańcy edukowali w kolejnej szkole

Skanska odwiedziła z kampanią "Bezpieczni w pobliżu budowy" kolejną szkołę w powiecie wadowickim. Przedwczoraj byli w Inwałdzie, a wczoraj w Dąbrówce. Zorganizowali dla dzieci teatrzyk poświęcony tematyce bezpieczeństwa na drodze.

W środę (23.10) w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Dąbrówce Skanska zorganizowała dla dzieci teatrzyk poświęcony tematyce bezpieczeństwa na drodze. To kolejne spotkanie edukacyjne z najmłodszymi.

Zobacz: Skanska edukowała najmłodszych

Szkoła w Dąbrówce to placówka, która wymaga szczególnej uwagi ze względu na sąsiedztwo budowanego przez nas zbiornika Świnna Poręba - obecnie w Dąbrówce trwa budowa dwóch mostów. Dlatego też w miejscowej szkole przeprowadziliśmy spotkanie edukacyjne dla dzieci już trzeci rok z rzędu - poinformowała nas Iwona Walczak z zespołu ds. komunikacji Skanska S.A.

Wczorajsze spotkanie w Dąbrówce miało przyjazną dla dzieci formę teatrzyku. Poprzez zabawę, konkursy i piosenki dzieci uczyły się bezpiecznego poruszania po drodze, znaków drogowych, noszenia odblasków oraz poznały zagrożenia związane z placem budowy. W rolę nauczycieli tym razem wcielili się główni bohaterowie spektaklu dla dzieci: Tomcio-Brygadzista, Zebra Drogowa oraz Kot. Od przedstawicieli firmy najmłodsi otrzymali kamizelki i opaski odblaskowe, dzięki którym będą bardziej widoczni na drodze.

Skanska już od 2008 roku spotyka się z dziećmi w placówkach w pobliżu prowadzonych przez nas budów. Ostrzegają przed niebezpieczeństwami związanymi ze wzmożonym ruchem samochodów i sprzętu w pobliżu budowy. Przestrzegają najmłodszych przed wtargnięciem na teren prowadzenia prac. Przy okazji pokazują, jak wygląda codzienna praca na budowie.

(MG)
(zdjęcie: Skanska S.A.)


NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.