Skanska przeprowadziła spotkanie edukacyjne dla dzieci, mające formę teatrzyku o tematyce bezpieczeńs
Skanska edukowała najmłodszych

Skanska przeprowadziła spotkanie edukacyjne dla dzieci, mające formę teatrzyku o tematyce bezpieczeństwa w ramach kampanii "Bezpieczni w pobliżu budowy", którą firma prowadzi od 2008 roku.

We wtorek (22.10) w Zespole Szkół Samorządowych w Inwałdzie pracownicy  Skanska przeprowadzili spotkanie edukacyjne dla dzieci. Miało ono formę teatrzyku o tematyce bezpieczeństwa i odbyło się w ramach kampanii "Bezpieczni w pobliżu budowy", którą firma prowadzi od 2008 roku. Miejsce spotkania było wybranie nieprzypadkowo: szkoła zlokalizowana bezpośrednio przy remontowanym  od kilku tygodni przez Skanska odcinku drogi krajowej nr 52.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się od bohaterów grających w teatrzyku, Tomcia-Brygadzisty, Zebry Drogowej oraz Kota, jak bezpiecznie poruszać się po drodze i wokół budowy. Poznały znaki drogowe i zasady przechodzenia przez jezdnię. Dzieciom zostały także przedstawione niebezpieczeństwa związane z placem budowy. Wszystko w ciekawej dla najmłodszych formie teatrzyku, połączonego z zabawą, piosenkami i konkursem. Na koniec spotkania, w którym wzięło udział ok. 200 dzieci, wszystkim rozdaliśmy opaski odblaskowe - poinformowała nas Iwona Walczak z zespołu ds. komunikacji Skanska S.A.

Skanska już od 2008 roku spotyka się z dziećmi w placówkach w pobliżu prowadzonych przez nas budów. Ostrzegają przed niebezpieczeństwami związanymi ze wzmożonym ruchem samochodów i sprzętu w pobliżu budowy. Przestrzegają najmłodszych przed wtargnięciem na teren prowadzenia prac. Przy okazji pokazują, jak wygląda codzienna praca na budowie.

Dzielimy się tą wiedzą w sposób dostosowany do wieku i temperamentu odbiorców. Przeszkoliliśmy już ponad 45 000 przedszkolaków i uczniów początkowych klas szkoły podstawowej. Podczas spotkań kładziemy nacisk na konieczność noszenia odblasków. Udowadniamy dzieciom, że odblaski mogą uratować życie - dodaje Iwona Walczak

(MG)
(zdjęcia: Skanska S.A.)


NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.