Rozstrzygnięto XVI Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy. Niestety nasi lokalni krasomówcy tym razem poza
Najlepsi mówcy pojadą do Brukseli

Rozstrzygnięto XVI Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy. Niestety nasi lokalni krasomówcy tym razem poza podium, ale na otarcie łez mamy nagrodę za IV miejsce dla Karola Nowaka (LO Andrychów) i wyroźnienie dla Michała Sikorskiego (I LO im. Marcina Wadowity).

W piątek (4.10) w sali Sejmu Śląskiego w Katowicach został rozstrzygnięty XVI Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy, w którego finale wystąpiło 21 najlepszych oratorów wyłonionych sposród prawie 200 uczestników 12 półfinałów regionalnych. W tym roku rywalizacja była szczególnie zacięta, bo nowy patron konkursu europoseł, były premier RP profesor Jerzy Buzek ufundował wyjątkowo atrakcyjne nagrody: wyjazd dla zdobywców trzech pierwszych miejsc do Brukseli, połączony ze zwiedzaniem Parlamentu Europejskiego.

Niestet nasi lokalni krasomówcy tym razem nie znaleźli się na podium. Zdobywcami głównych nagród zostali: Marek Kołodziejczyk z Gimnazjum Sióstr Prezentek w Krakowie, II miejsce przyznano Adamowi Kubiczkowi ze Szkoły Podstawowej w Gnojniku k/Czeskiego Cieszyna w Republice Czeskiej, trzecie ubranemu w harcerski strój pierwszoklasiście z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Zabrzu. To właśnie oni pojadą do Brukseli.

Wydaje się, że jury pod tradycyjnym przewodnictwem profesor Renaty Przybylskiej z Instytutu Języka Polskiego UJ tym razem zdecydowało się preferować młodzieńczy, ba wręcz czasami dziecięcy entuzjazm, inspirowany hasłem przewodnim kardynała Hlonda o miłowaniu ojczyzny i odrzuceniu nienawiści, mniejszą wagę przykładając do umiejętności retorycznych - mówi nam mgr Henryk Odrozek, nauczyciel z I LO im. Marcina Wadowity w Wadowicach.

Na otarcie łez naszym krasomówcom przypadła nagroda za IV miejsce dla Karola Nowaka z LO Andrychów (opiekun dr Katarzyna Przebinda – Niemczyk) i wyróżnienie dla Michała Sikorskiego z I LO im. Marcina Wadowity w Wadowicach (opiekun mgr Henryk Odrozek).

A już za rok nowe hasła, nowe wyzwania i być może pierwszy zwycięzca z połfinału wadowickiego w historii tego konkursu...

(MG)


NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

0 #1 uczeń 2013-10-09 13:46
A krzywousty z rękami w kieszeni co tam robi
Cytować
-3 #2 wisiwarg 2013-10-09 14:04
Rak kultury i jej oznaki
Cytować
-7 #3 WARGAS 2013-10-09 16:14
I po co to było pisać? Żeby pokazać Odrozka? Żadnego specjalnie miejsca nie zajęli, bo widocznie źle ich przygotował. Ani z niego nauczyciel ani radny.
Cytować
+8 #4 jj 2013-10-09 17:19
Cytuję WARGAS:
I po co to było pisać? Żeby pokazać Odrozka? Żadnego specjalnie miejsca nie zajęli, bo widocznie źle ich przygotował. Ani z niego nauczyciel ani radny.


uczniowie pod opieką Odrozka już nie raz wygrywali więc możesz sobie swój komentarz wsadzić w buty. A radnym jest najlepszym i żadne głupie konkursy w których wysyła sie smsy z urzędowych telefonów tego nie zmienią. Radny Odrozek nie zajmuje się glupotami i olewa takie dziecinne zabawy.

A wracając do tematu to trzeba było wysłać radną Potoczną. na pewno by sie na niej poznali i na pewno by wygrała. NA PEWNO!
mamy też innych wybitnych mówców - Filipiak, Szczura czy Cholewkę. cała plejada gwiazd!
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.