- Opublikowano: 03 lutego 2025, 15:50
- Komentarze: 8

W Szkole Podstawowej im. ks. Leona Bemke w Kleczy Dolnej zabrzmiał pierwszy dzwonek w nowych pomieszczeniach niedawno uroczyście otwartej Wioski Edukacyjnej.
W czasie ferii trwało skręcanie mebli i przeprowadzka w Szkole Podstawowej im. ks. Leona Bemke w Kleczy Dolnej do nowych pomieszczeń niedawno wybudowanej i oficjalnie otwartej Wioski Edukacyjnej.
W poniedziałek (3.01) zabrzmiał tutaj pierwszy dzwonek zaś uczniowie zapoznali się z rozkładem nowych miejsc do nauki i zabawy.
Uczniowie wyruszyli na ekscytującą misję, aby odkryć każdy zakamarek naszej nowej szkoły. Rywalizacja była zacięta, ale najważniejsza była dobra zabawa i poznanie tego miejsca, które od dziś staje się ich drugim domem – poinformowała Szkoła Podstawowa im. ks. Leona Bemke w Kleczy Dolnej.
Przypomnijmy, że uroczyste otwarcie kompleksu – Wioski Edukacyjnej - na terenie historycznego Kopca koło Wadowic odbyło się 12 stycznia tego roku. Podczas otwarcia goście mieli okazję zwiedzić nowy obiekt oraz poznać jego funkcjonalności. Symboliczne przecięcie wstęgi zakończyło pierwszy etap rozbudowy infrastruktury Campusu Bemke.
https://wadowiceonline.pl/edukacja/29342-pierwszy-dzwonek-w-nowych-budynkach-szkoly-na-kopcu#sigFreeId3fc999811f
Przestronne sale i nowe możliwości warsztatowe budynków, tworzą idealne warunki do prowadzenia edukacji na wiele sposobów i w oparciu o różne metody. Każde pomieszczenie jest zaprojektowane z myślą o inspirowaniu dzieci do odkrywania świata. To tutaj uczniowie, młodzież i dorośli już wkrótce będą mogli uczyć się i uczestniczyć w różnych zajęciach oraz realizować własne projekty. Swoje miejsce znajdą tu całe rodziny.
W pracy z dziećmi i młodzieżą, kluczową rolę odgrywają rodzice, a ich zaangażowanie jest niezbędne w procesie edukacyjnym. Nowe przestrzenie Wioski będą sprzyjały prowadzeniu tutoringu i współpracy z rodzicami, a przez to większej integracji społeczności szkolnej.
Architektura Wioski Edukacyjnej nawiązuje formą do tradycyjnego, regionalnego budownictwa (wiejskie chaty), wykorzystuje materiały ceramiczne (glina), jednocześnie korzysta z nowoczesnych technologii oraz materiałów budowlanych. Budynki kompleksu podzielone na strefy nauki, pracy i odpoczynku, spaja kameralny dziedziniec, tworząc razem harmonijną przestrzeń.
Położenie Campusu Bemke w malowniczym Beskidzie Małym, w połączeniu z możliwościami jakie stwarza infrastruktura Wioski Edukacyjnej powoduje, że Campus stanie się idealnym miejscem dla programów edukacyjno-rozwojowych. Docelowo odbywać się będą w Campusie obozy letnie - „Wakacje z Pasją”, zjazdy „Indywidualnego Programu Rozwoju” oraz zielone szkoły dla młodzieży z całej Polski.
Kolejne etapy projektu to rewitalizacja budynku Collegium Marianum, który zachowa swój historyczny charakter oraz budowa infrastruktury na potrzeby sportu oraz działalności kulturalnej. Planowana jest tutaj budowa tzw. Budynku Centralnego, który zapewni kompleksowe wsparcie dla działalności edukacyjnej. W nowym budynku znajdzie się m.in. zaplecze sportowe (sala gimnastyczna), przestrzenie dla działalności społeczno-kulturalnej, a także sala teatralna.
Wioska Edukacyjna to 10 połączonych ze sobą budynków oraz szklarnia, 3,3 tysiąca m2 powierzchni dydaktycznej, 20 przestrzeni edukacyjnych oraz szklarnia. Wszystko to w pełni dostępne dla osób niepełnosprawnych. Ogrzewanie oparte o pompy ciepła oraz gaz ziemny. Czas realizacji wyniósł 17 miesięcy (01 sierpnia 2023 do 20 grudnia 2024 roku.)

(MG)
Jeśli doceniasz to co robimy i chcesz nam postawić wirtualną kawę to możesz zrobić to poniżej:
WadowiceOnline.pl
Ostatnie artykuły z kategorii Edukacja:
"Gimpel" zaprasza ósmoklasistów do zwiedzania i wybrania szkoły
Język angielski łączy pokolenia. Licealistki z Wadowic uczą seniorów i odkrywają Amerykę
Na imię jej sukces. Opowieść ze szczęśliwą puentą o multihumanistce z „Gimpla”
Przedszkolaki przemaszerowały po wadowickim rynku. O czym chciały przypomnieć?
Andrychowski ogólniak oficjalnie otwarł swoją strefę relaksu
Komentarze
Zosiu - nie wypada. Naprawdę. Lepiej pomódl się za tych co zgninęli w Auschwitz, a nie wyciagaj idiotycznych wniosków. Niczym złym nie jest natomiast zazdrość. Bo nowa szkoła rzeczywiście jest fantastyczna. Szkoda, że moja nie była taka.
Mamy później takich Czarnków, Ziobrę,Nowak,Br auna itp..
Zawsze można mówić o polskich nazistach i udawać przejęzyczenie czytając z kartki, to też wiele mówi o poziomie drugiej strony.