W ręce uczniów z Zespołu Szkół nr 2 w Choczni trafiły zestawy kulinarne. To nagroda za udział w ko
Zestawy kulinarne w rękach gimnazjalistów

W ręce uczniów z Zespołu Szkół nr 2 w Choczni trafiły zestawy kulinarne. To nagroda za udział w konkursie "Żyj smacznie i zdrowo". Podczas oficjalnego wręczenia nagrody uczniowie wzięli udział w lekcji z dietetykiem oraz uczestniczyli w warsztatach tanecznych prowadzonych przez gwiazdę You Can Dance - Marię Foryś.

Klasa 2 z Zespołu Szkół w Choczni wygrała zestawy kulinarne w konkursie w ramach programu edukacyjnego "Żyj smacznie i zdrowo" organizowanym przez markę Winiary. Zadaniem konkursu organizowanego w ramach programu było zachęcenie młodzieży gimnazjalnej do stworzenia pracy plastycznej, filmu lub wydarzenia społecznego promujących główne idee programu. W tym roku gimnazjaliści z całej Polski walczyli o 30 zestawów interaktywnych (tablica multimedialna, rzutnik, stojak) oraz o 30 zestawów kulinarnych zachęcających do pierwszych doświadczeń w kuchni.

Na oficjalne wręczenie zestawów kulinarnych uczniom klasy 2 z Zespołu Szkół w Choczni zaproszeni zostali przedstawiciele lokalnej władzy, pracownicy kuratoriu i media. Ważnym elementem tego wydarzenia była specjalna lekcja przeprowadzona dla zwycięskiej klasy, w ramach której dietetyk programu edukacyjnego "Żyj smacznie i zdrowo" przeprowadził nietypowy quiz żywieniowy. Uczniowie wzięli udział w grze opartej na zasadach znanego turnieju Milionerzy. Uczniowie odpowiadali  w grupach na pytania dotyczące zdrowego żywienia. Później gimnazjaliści mieli okazję spróbować swoich sił podczas warsztatów tanecznych prowadzonych przez Marię Foryś, gwiazdę programu You Can Dance.

Program "Żyj smacznie i zdrowo" jest akcją edukacyjną marki Winiary prowadzoną we współpracy z Federacją Polskich Banków Żywności w polskich gimnazjach. Do tej pory odbyły się dwie edycje projektu, obie pod wcześniejszą nazwą "Jedz smacznie i zdrowo". W związku z poszerzeniem zakresu projektu o informacje z dziedziny ekologii organizatorzy podjęli decyzję o zmianie nazwy na "Żyj smacznie i zdrowo" w trzeciej odsłonie akcji. Misją programu edukacyjnego "Żyj smacznie i zdrowo" jest nauka młodzieży zasad prawidłowego i zdrowego odżywiania oraz zachęcenie do wspólnego spożywania posiłków i podejmowania pierwszych samodzielnych prób gotowania. W ramach projektu promuje się wśród gimnazjalistów postawę proekologiczną, a także ideę niemarnowania żywności.

(AS)
(zdjęcia: Zespół Szkół w Choczni)


NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.