Uczniowie Technikum Grafiki i Poligrafii Cyfrowej Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im.
Graficy komputerowi z Radoczy święcą triumfy na arenie ogólnopolskich konkursów

Uczniowie Technikum Grafiki i Poligrafii Cyfrowej Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Radoczy odnoszą triumfy na arenie ogólnopolskich konkursów, potwierdzając swoje wyjątkowe talenty i umiejętności.

W bieżącym roku szkolnym ich osiągnięcia zaskakują nie tylko lokalną społeczność, ale również wychodzą poza granice regionu, zdobywając uznanie na szczeblu krajowym. Wystarczy spojrzeć na dwa prestiżowe wydarzenia, w których przyszli graficy brali udział.

Pierwszym z tych wydarzeń jest PeMrSa – Przegląd Młodzieżowej Reklamy Społecznej, organizowany przez Katedrę Grafiki Uniwersytetu SWPS i Technikum nr 15 im. Marii Skłodowskiej-Curie we Wrocławiu. Celem tego konkursu nie jest jedynie rozwijanie postaw obywatelskich wśród młodzieży, lecz także promowanie reklamy społecznej jako formy wyrazu dotykającej istotnych kwestii społecznych. Tematem tegorocznej edycji było: „Społeczna Rewolucja Zaczyna Się We Mnie”. Eryk Studnicki, uczeń klasy trzeciej  zajął zaszczytne pierwsze miejsce w kategorii plakatu reklamowego spośród 525 prac z całej Polski. Jego wyjątkowe osiągnięcie zostało uhonorowane podczas uroczystego wręczenia nagród oraz wernisażu wystawy, który odbył się pod koniec kwietnia na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu.

Kolejnym sukcesem ucznia Technikum Grafiki i Poligrafii Cyfrowej był udział w II edycji Konkursu „3D EduArt”. To wydarzenie ma na celu promowanie różnorodnych ścieżek kreatywnego korzystania z druku 3D oraz rozwijanie umiejętności i kompetencji uczestników w tym obszarze. Jakub Załuski, również uczeń klasy trzeciej, zajął pierwsze miejsce za pracę zatytułowaną „Cephalo-humanoid” w grupie uczniów szkół ponadpodstawowych.

Sukcesy uczniów nie są tylko powodem do dumy dla nich samych, ich rodzin oraz placówki edukacyjnej, ale stanowią także inspirację dla wszystkich młodych ludzi, którzy pragną rozwijać swoje umiejętności w dziedzinie grafiki komputerowej.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.