W Ponikwi odbyły się Warsztaty Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, w których udział wzięli także
W Ponikwi warsztaty Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

W Ponikwi odbyły się Warsztaty Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, w których udział wzięli także funkcjonariusze policji. Mundurowi omawiali swoją pracę i prezentowali sprzęt będący na ich wyposażeniu. 

W weekend na terenie ośrodka wypoczynkowego Zakładu Karnego "Czartak" w Ponikwi odbyły się Warsztaty Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, zorganizowane przez Ochotniczą Straż Pożarną w Wadowicach. uczestniczyło w nich około 60 dzieci i młodzieży w wieku od 12 do 18 lat. Podczas warsztatów, przyszli młodzi strażacy ćwiczyli m.in. gaszenie pożaru w warunkach nocnych, a także uczyli się udzielać pierwszej pomocy.

W wydarzeniu wzięły udział drużyny Ochotniczych Straży Pożarnych z Wadowic, Ponikwi, Kleczy, Wysokiej, Sułkowic Łęgu, Targanic Górnych, Frydrychowic, Izdebnika i Inwałdu.

Głównym celem tego przedsięwzięcia było umożliwienie uczestnikom udziału w ćwiczeniach ze sprzętem medycznym, ratowniczym i gaśniczym oraz zdobycie wiedzy teoretycznej i praktycznej z tego zakresu.

W wydarzeniu, oprócz służby więziennej, uczestniczyli również policjanci z Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego wadowickiej komendy, którzy promowali zawód policjanta i prezentowali zasoby sprzętowe policji. Spotkanie było doskonałą okazją do tego, by promować szeroko rozumiane bezpieczeństwo i przybliżyć pracę policjanta. Najmłodsi mieli okazje sprawdzić się w specjalnie przygotowanym przez policjantów quizie, a także odbić swoje ślady linii papilarnych. Dodatkową atrakcją było obejrzenie radiowozu.  Przebiegające w miłej atmosferze spotkanie zostało uwieńczone mnóstwem ciekawych pytań i zdjęć.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.