W "Mechaniku" odbył się finałowy etap III Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Informatycznej dla uczniów
W "Mechaniku" konkurs informatyczny. Walczyli o smartwatcha

W "Mechaniku" odbył się finałowy etap III Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Informatycznej dla uczniów szkół podstawowych. Główną nagrodą w konkursie był innowacyjny smartwatch. Kto stanął na podium?

W poniedziałek (27.05) w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Wadowicach  odbył się finałowy etap III Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Informatycznej dla uczniów szkół podstawowych, w którym uczestniczyło 12 szkół.  Do eliminacji zaproszonych było 50 szkół podstawowych, które mogły wytypować najlepszych reprezentantów swojej placówki. W finałowym etapie konkursu znalazły się szkoły, które są zlokalizowane w obrębie powiatu wadowickiego między innymi z Wadowic, Tomic oraz Andrychowa.

Główną nagrodą w konkursie był innowacyjny smartwatch. Komisja konkursowa oprócz sklasyfikowania pierwszej trójki, przyznała również 7 wyróżnień dla uczniów.

Celem konkursu informatycznego było zainteresowanie uczniów szkół podstawowych zakresem wiedzy informatycznej opartej o obszary sprzętowe, sieciowe, systemowe, programistyczne, edytorskie, graficzne, multimedialne oraz ukierunkowanie myślenia uczniów na innowacyjne i niestandardowe rozwiązania w dziedzinie informatyki. Ponadto celem było zainteresowanie młodzieży różnymi formami przekazu informacji przez pryzmat nowych technologii i rozwiązań informatycznych. Konkurs obejmował również wiedzę z zakresu przedmiotu informatyka realizowanego w szkole podstawowej – poinformowali organizatorzy.

Wyniki w finałowym etapie konkursu:
1.    Piotr Pietruszka –  Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Babicy
2.    Szymon Śpiewla – Szkoła Podstawowa w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. św. Jana Pawła II w Stryszowie
3.    Wojciech Mikołajek  – Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Barwałdzie Średnim

Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkół podstawowych na przestrzeni ostatnich miesięcy, gdzie odbywały się eliminacje w poszczególnych placówkach. W finałowym etapie uczestnicy mieli za zadanie wypełnienie testu jednokrotnego wyboru, w którym znalazły się między innymi pytania odnoszące się do technologii informatycznych wykorzystywanych na poziomie szkoły podstawowej. W przerwie konkursu zaprezentowano sale informatyczne w CKZiU Nr 2 w Wadowicach.
Podsumowania konkursu oraz wręczenia nagród dokonał dyrektor  Dyrektor CKZiU Nr 2 w Wadowicach. Jacek Zarzycki

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.