Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Wadowicach, czyli popularnej „Politechn
Giganci z Gorzenia. Olimpijczycy i artyści z CKZiU nr 2 w Wadowicach

Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Wadowicach, czyli popularnej „Politechniki Gorzeńskiej”, to nie tylko „uzdolnione dusze” władające językami obcymi, ale przede wszystkim – wybitni specjaliści w swoich profesjach. Od początku bieżącego roku wśród uczniów jest wielu wyróżnionych w konkursach i olimpiadach przedmiotowych na szczeblu krajowym i regionalnym oraz w konkursach i projektach artystycznych.

Patryk Wysogląd – uczeń klasy piątej technikum elektronicznego; zdobywca II miejsca w finale ogólnopolskiego konkursu wiedzy elektronicznej „ELEKTRON” pod opieką mgr inż. Jarosława Zielińskiego. Patryk w roku poprzednim został zwycięzcą konkursu i posiada już indeks na studia. Kamil Orkisz  – uczeń klasy czwartej technikum budowlanego; laureat w finale XXXVII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Nad przygotowaniami Kamila do olimpiady czuwała mgr inż. Irena Jagiełka. Uzyskany tytuł otwiera przed nim wszystkie drzwi uczelni wyższych technicznych w Polsce, bez postępowania kwalifikacyjnego, a także zwalnia z konieczności przystąpienia do części teoretycznej egzaminu zawodowego. Milan Wcisło uczeń trzeciej klasy technikum informatycznego; uzyskał II miejsce w województwie małopolskim w kategorii Informatyka na rok szkolny 2023/2024 za projekt pt. „System Obsługi Stacji Benzynowej WM”XIII Małopolskim Konkursie Własnych Prac Technicznych – Kraków 2024. Opiekunem naukowym projektu był dr inż. Wojciech Biel. Uczniowie piątej klasy technikum informatycznego: Mateusz Franik i Kamil Tyl zdobyli II miejsce w finale, nagrody rzeczowe, dwa lata bezpłatnych studiów na kierunku Informatyka dla Mateusza oraz wyróżnienie, semestr bezpłatnych studiów na kierunku Informatyka dla Kamila w Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym „Akademia Liderów Przyszłości” organizowanym przez Wyższą Szkołę Turystyki i Ekologii dla uczniów klas technikum informatycznego i programistycznego. Opiekunem był mgr inż. Daniel Kępa.

W marcu uczniowie szkoły wzięli udział w 20-godzinnym ogólnopolskim maratonie projektowania gier komputerowych WSEICraft 8.0. w gronie 26 drużyn. Uczniowie zdobyli drugie miejsce w finale. Zwycięski zespół Kremówka Gang tworzyli: Anna Dyrcz, Kamil Tyl, Sebastian Wójcik, Mateusz Pieczara, Konrad Smolik. Opiekunami grupy byli mgr inż. Dorota Biłka oraz mgr inż. Wojciech Winter.

W lutym 2024 r. zostały ogłoszone wyniki XII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady „Mistrzostwa szaradziarskie – zadania logiczne”. Szkolnym koordynatorem była  mgr inż. Dorota Załuska-Oberpriller. Wśród najlepszych w tym konkursie są uczniowie czwartej klasy technikum programistycznego: Tomasz Wyka, który zdobył I miejsce w szkole i III miejsce w kraju oraz Szymon Żak, który uplasował się na II miejscu w szkole i IV miejsce w kraju, a także Andrzej Skoczylas –  uczeń klasy drugiej technikum informatycznego, który uplasował się na II miejscu w szkole i IV w kraju.

Jan Mamoń i Igor Zemanek z drugiej klasy technikum programistycznego oraz Mateusz Gracyasz, Jakub Jakubowski i Paweł Szostek z drugiej klasy technikum programistyczno-informatycznego zdobyli wyróżnienia w III edycji ogólnopolskiego konkursu Mistrz Programowania organizowanego przez Olimpijskie Koło Informatyczne. Uczniowie byli przygotowywani do konkursu przez mgr inż. Janusza Ramędę.

Bernard Bogacki, Bartosz Cinal, Jakub Trąbka – uczniowie klasy piątej technikum pojazdów samochodowych, zwyciężyli w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla szkół ponadpodstawowych, przeprowadzonego przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach i uzyskali prawo do reprezentowania Powiatu Wadowickiego w Turnieju Wojewódzkim. Zespół przygotowywał się pod opieką nauczyciela mgr inż. Marka Dudy.

„Powiatowy Turniej Strzelecki Dziewcząt – Wadowice 2024″. Turniej odbył się we współpracy CKZiU Nr 2 w Wadowicach, Regionu IPA Wadowice i KPP Wadowice .W kategorii indywidualnej uczennica klasy 1LPb Róża Budzowska zajęła II miejsce,  a Angelika Prymula z klasy 3LP uzyskała III miejsce. W klasyfikacji drużynowej II miejsce zajęły Aleksandra Koził, Agata Warchał i Kinga Woderska z klasy 2 LP.

Taisiia Baranovska –  uczennica pierwszej klasy technikum budowlanego uzyskała I miejsce w Międzynarodowym Przeglądzie Plastycznym „Ogród piękna, dobroci i radości”. Praca konkursowa pt. „Husarz władca (Anax imperator)” przedstawia największą w Polsce ważkę różnoskrzydłą. Nagrodzona praca została przygotowana pod opieką nauczyciela biologii dr Agnieszki Bacy-Wach. Uczennica znalazła się także wśród 101 najbardziej utalentowanych osób w Powiecie Wadowickim.

Michelle Mruczek – uczennica klasy 4 liceum policyjnego zdobyła I miejsce, a Dariia Honcharuk z klasy 1 liceum architektonicznego zdobyła III miejsce w powiatowym Konkursie Rysunkowym w ramach obchodów Światowego Dnia AIDS. Nagrodzone prace zostały przygotowane pod opieką nauczyciela biologii dr Agnieszki Bacy-Wach.

Magdalena Baca – uczennica  klasy czwartej liceum policyjnego to laureatka w finale Ogólnopolskiego Konkursu „Through the eyes of animals”, organizowanego przez Uniwersytet w Lublinie. Celem konkursu było napisanie biografii lub autobiografii zwierzęcia w języku angielskim. Nagrodzona biografia została przygotowana pod opieką mgr Magdaleny Migdałek-Rajdy.

Uczniowie szkoły wygrali Ekonom Strong Power Day. „Gorzeń”, pod opieką mgr Kamila Kuzi, reprezentowało pięciu zawodników: Patryk Gałuszka, Kamil Opyrchał, Jan Homel, Wiktor Targosz oraz Kamil Kwieciński. W kategorii drużynowej nasi uczniowie zajęli I miejsce, a w indywidualnej:

Patryk Gałuszka – II miejsce w kategorii „Największy wyciśnięty ciężar” ( 142 kg) oraz III miejsce w kategorii „Tabela Wilksa”. Wiktor Targosz – II miejsce w kategorii „Wyciskanie ciężaru ciała” z rezultatem 20 powtórzeń.

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl