Po okresie pandemicznym Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach powróciła do organizacji turnieju „ I
Za nami etapy gminne XV edycji turnieju „I Ty możesz zostać ratownikiem”

Po okresie pandemicznym Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach powróciła do organizacji turnieju „ I Ty możesz zostać ratownikiem” dla uczniów szkół podstawowych. W dniach od 21 do 23 maja odbyły się etapy międzygminne XV edycji tego przedsięwzięcia edukacyjnego.

Głównym celem tego turnieju jest popularyzacja i systematyczne propagowanie wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy, upowszechnianie prospołecznych zachowań oraz zasad poszanowania prawa wśród dzieci i młodzieży. Pokazuje on również młodym ludziom, że współdziałanie wszystkich służb ratowniczych jest ważne dla ratowania zdrowia i życia ludzkiego.  
 
Rozgrywki międzyszkolne odbyły się w Zespole Szkół Publicznych w Kleczy Dolnej, Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gierałtowicach oraz w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ryczowie. Ten etap rozgrywek składał się z części teoretycznej tj. testu wiedzy - 30 pytań jednokrotnego wyboru oraz trzech scenek sytuacyjnych, w ramach których uczestnicy musieli wykazać się umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy, współdziałania oraz właściwego wzywania służb ratowniczych. Zawodnicy zmierzyli się z sytuacją oparzenia II stopnia klatki piersiowej i przedramienia, złamania otwartego lewego podudzia, wbitej gałęzi w udo w wyniku upadku na rowerze, paniki świadka zdarzenia oraz podejrzenia wystąpienia udaru u nauczyciela.

Pozorantami do scenek byli Harcerze z Hufca Ziemi Wadowickiej. Jurorami oceniającymi umiejętności ratownicze byli ratownicy medyczni, strażacy i policjanci.
Nagrody rzeczowe ufundowali burmistrzowie i wójtowie z gmin powiatu wadowickiego.

Finał powiatowy turnieju odbędzie się w dniu 18 czerwca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Świnnej Porębie.

Zakwalifikowały się następujące drużyny: 

 

Nazwa Drużyny

Liczba punktów z testu

Liczba punktów ze scenek

Suma zdobytych punktów

1

Szkoła Podstawowa w Woźnikach

89

53

142

2

Szkoła Podstawowa nr 4 w Wadowicach

96

45

141

3

Szkoła Podstawowa w Brodach

86

50

136

4

Zespół Szkolno – Przedszkolny  w Świnnej Porębie

86

48

134

5

Szkoła Podstawowa w Lanckoronie                    

87

46

133

6

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Ryczowie

82

50

132

7

Szkoła Podstawowa w Wysokiej

86

45

131

8

SPSK Szkoła Podstawowa w Brzezince 

80

44

124

9

Zespół Szkół Samorządowych w Inwałdzie

82

42

124

10

Zespół Szkolno – Przedszkolny  w Gierałtowicach

84

39

123

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.