Policjanci z wadowickiej komendy kolejny raz uczestniczyli w spotkaniu z młodzieżą, podczas którego o
Policja zachęca młodzież do wstąpienia w swoje szeregi

Policjanci z wadowickiej komendy kolejny raz uczestniczyli w spotkaniu z młodzieżą, podczas którego opowiadali o swoim zawodzie, zachęcając jednocześnie do wstąpienia do policji.

Spotkania z młodzieżą to doskonała okazja do promowania zawodu policjanta. Dlatego też policjanci z powiatu wadowickiego chętnie uczestniczą w tego typu wydarzeniach z młodymi ludźmi, gdzie mogą opowiadać o tym co robią. Ostatnie takie spotkanie odbyło się w środę (27.03)  z uczniami  Liceum Ogólnokształcącego o profilu policyjnym z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach, które zostało zorganizowane w ramach praktyk zawodowych w budynku wadowickiej komendy.

Na początku komendant powiatowy policji w Wadowicach mł. insp. Mateusz Dańda przywitał przybyłych gości, a następnie policjanci z Wydziału Prewencji przybliżyli zainteresowanym kwestie dotyczące doboru do służby, przebiegu szkolenia zawodowego podstawowego, a także specyfikę służby w policji.

Funkcjonariusze opowiadali także o tym, jak na co dzień wygląda ich służba, dzieląc się z młodzieżą doświadczeniami zawodowymi. Mundurowi przekazali uczniom ulotki informacyjne zawierające treści na temat tego jak zostać policjantem, zachęcając jednocześnie do podjęcia wyzwania współtworzenia Policji poprzez wstąpienie w jej szeregi. W spotkaniu uczestniczył również technik kryminalistyki oraz policjant ruchu drogowego, którzy przybliżyli gościom tajniki swojej pracy.

Policjanci podkreślali, że zawód policjanta jest trudny i wymagający, ale jednocześnie daje mnóstwo satysfakcji, a każdy dzień przynosi coś nowego.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+11 #1 denar 2024-03-28 14:45
Policja jest ogólnie upolityczniona a nie pisowska czy powska, po prostu zależnie od władzy bardziej atakuje się te grupy które nie odpowiadają rządzącym.
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.