W Zespole Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Kalwarii Zebrzydowskiej powstanie  BCU - Branżowego
W Kalwarii rusza budowa Branżowego Centrum Umiejętności

W Zespole Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Kalwarii Zebrzydowskiej powstanie  BCU - Branżowego Centrum Umiejętności. Władze powiatu podpisały umowę na wykonanie prac budowlanych.

W piątek (22.03) starosta Eugeniusz Kurdas i wicestarosta Beata Smolec podpisali umowę na wykonanie prac budowlanych związanych z utworzeniem Branżowego Centrum Umiejętności w Zespół Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Prace będzie wykonywać Przedsiębiorstwo Budowlane FRAKTAL spółka z o.o. z Żywca, a ich koszt to 7 milionów 134 tysiące złotych. Część warsztatów szkolnych zostanie wyburzona, a w ich miejsce powstanie nowa przestrzeń administracyjno-dydaktyczna. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez montaż pochylni oraz windy. Wykonane zostaną również niezbędne roboty instalacyjne w zakresie elektrycznym, teletechnicznym, sanitarnym, a także wentylacji i klimatyzacji. Wszystko ma być gotowe jeszcze w tym roku.

Partnerem projektu jest Polska Grupa Producentów Obuwia - stowarzyszenie zrzeszające kilkadziesiąt firm z branży obuwniczej i branż pokrewnych. Pieniądze na realizację przedsięwzięcia pochodzą z Krajowego Planu Odbudowy – konkursu „Utworzenie i wsparcie funkcjonowania 120 branżowych centrów umiejętności (BCU), realizujących koncepcję centrum doskonałości zawodowej”.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+8 #1 Jan 2024-03-23 13:38
Taki religijny region Polski i okradanie pracowników ze składek ZUS , a kraju z podatków???
Cytować
+7 #2 kalwar 2024-03-23 18:55
Halina " Ciotka " Cimer rzutem na taśmę załatwiła swojemu szefowi byłemu burmistrzowi Stradomskiemu dotację. Centrum umiejętności dla kilkunastu obuwników bo więcej w szkole nie ma. Podbudowane ego Stradomskiego i spłata długu za stanowiski vice burmistrza. Zresztą żona trafiła do kuratorium w krakowie na wysokie stanowisko. A szkoła??? sprawdzcie wyniki matur z ostatnich lat -- na poziomie 40 paru procent!!!!!! tragedia!!! I przewodniczący komisji oświaty Marek Cimer uważa że jest wszystko ok!!! Kpina
Głosujcie na niego
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.