Sukces ucznia wadowickiego ogólniaka w finale XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciech
Kacper Gołąb z „Gimpla” wicemistrzem Polski w pięknym i mądrym przemawianiu

Sukces ucznia wadowickiego ogólniaka w finale XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego w Katowicach.

W piątek (22.03) w sali Sejmu Śląskiego w Katowicach rozegrano finał XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego, w którym po raz trzeci z rzędu wystąpił uczeń wadowickiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Wadowity Kacper Gołąb i zdobył serca jury i publiczności, zajmując drugie miejsce za brawurowo wygłoszone przemówienie inspirowane tegoroczną, jakże aktualną sentencją „Przyszłości nie należy się bać, do przyszłości należy się przygotować”.

Członkowie jury na czele z przewodniczącą profesor Renatą Przybylską z Uniwersytetu Jagiellońskiego podkreślili, że docenili Kacpra za „optymistyczny uśmiech i ujmującą, pełną empatii charyzmę”. Oprócz pamiątkowej statuetki i nagród rzeczowych pojedzie na 5 - dniową podróż studyjną do Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Dla porządku dodajmy, że pierwszą nagrodę przyznano uczennicy z I LO w Żywcu, która całe przemówienie oparła na biografii Wojciecha Korfantego, a trzecią uczennicy ze szkoły polskiej w Zaolziu za spontaniczność przekazu. W przypadku maturzysty Kacpra sprawdziło się powiedzenie „do trzech razy sztuka”, bo w poprzednich latach otrzymał wyróżnienie i Nagrodę Specjalną, a teraz jedną z trzech nagród głównych.

Kacper w rozmowach z członkami jury już po wręczeniu nagród był bardzo chwalony właśnie za tę wiarę w ludzi, za zadeklarowaną otwarcie chęć oparcia sensu swojej przyszłej kariery medycznej na pomaganiu pacjentom jako sposobie na przygotowaniu się do pełnej niełatwych wyzwań przyszłości, no i na przekazie opartym na naturalnym uśmiechu i swobodzie wypowiedzi uwiarygadniającym to przesłanie. Takie jego otwarcie się, z natury bardzo spokojnego człowieka, wymagało sporo naszej wspólnej pracy, ale, jak widać, zostało finalnie docenione, co mnie jako jego opiekuna szczególnie cieszy, bo wiem, że Kacper właśnie taki jest i  jak mało kto sobie na tę nagrodę zasłużył” – komentuje wyniku finału Henryk Odrozek, polonista z „Wadowity”.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.