W wadowickim "Gimplu" rozstrzygnięto półfinał XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego dla Mało
Półfinał XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego dla Małopolski Zachodniej rozstrzygnięty

W wadowickim "Gimplu" rozstrzygnięto półfinał XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego dla Małopolski Zachodniej.

W piątek (1.03)   w Auli I LO im. Marcina Wadowity w Wadowicach odbył się po raz kolejny półfinał regionalny Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego. Tegoroczny temat  dotyczący wyzwań przyszłości wyzwolił inwencję twórczą uczniów szkół ponadpodstawowych z powiatów Małopolski Zachodniej, którzy w różnorodny, lecz właśnie dlatego interesujący sposób połączyli osobiste refleksje, ale i obawy związane ze zjawiskami wyznaczającymi puls nadchodzących czasów, przede wszystkim ze sztuczną inteligencją, kryzysem klimatycznym i dezinformacją.  

W opinii członkiń jury:   Doroty Bosak - Żeglińskiej oraz Katarzyny Skoczylas - nauczycielek języka polskiego w CKZiU nr 2 w Wadowicach  najbardziej ujmująco i przekonywująco zarazem sens tematu wybrzmiał w przemówieniach trojga oratorów, którzy zajęli czołowe lokaty. Zwyciężył  Michał Talaga z  Zespołu Szkół im. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej (opiekun: Małgorzat Kłapyta), drugie miejsce zajął Kacper Gołąb z I LO im. Marcina Wadowity w Wadowicach (opiekun: Henryk Odrozek), trzecia lokata przypadła Kornelii Kaczmarczyk z I LO im. Marii Skłodowskiej - Curie w Andrychowie (opiekun: Iwona  Kaczmarek).

Werdykt jury potwierdziła także w swoim wyborze  widownia, zdecydowaną większością głosów wskazując jako faworytów do tradycyjnej Nagrody Publiczności właśnie zdobywców dwóch pierwszych miejsc, co w takim równorzędnym wyniku głosowania zdarzyło się  po raz pierwszy w historii konkursu.

Gospodarzem imprezy była dyrektor I LO im. Marcina Wadowity Janina Turek oraz zaproszona jak co roku przewodnicząca Stowarzyszenia Absolwentów LO Maria Talaga, zaś nagrody  wręczała  także przewodnicząca Rady Powiatu pani Zofia Kaczyńska.  

Decyzją jury do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się 22 marca w pięknej sali Sejmu Śląskiego w Katowicach, zakwalifikowano laureatów dwóch pierwszych miejsc. Ciekawostką wadowickich eliminacji regionalnych  jest fakt, że miejsce w katowickim finale finałów  po raz trzeci z rzędu wywalczył Kacper Gołąb. Dotychczas zawsze wracał z sukcesem: I wyróżnienie, Nagroda Specjalna, a że do trzech razy sztuka, to 22 marca... Trzymajmy kciuki!

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.