Kilkadziesiąt dzieci wzięło udział w dniu otwartym Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach, zapoznaj
Dzień otwarty komendy. Dzieci poznały pracę policjanta

Kilkadziesiąt dzieci wzięło udział w dniu otwartym Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach, zapoznając się z pracą policjantów.

We wtorek (20.02)  Komendę Powiatową Policji w Wadowicach odwiedziły ctzery zorganizowane grupy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Ponikwi, Przedszkola Publicznego nr 1 w Wadowicach, Przedszkola Publicznego nr 3 w Wadowicach oraz Placówki Wsparcia Dziennego „Dolandia” ze Stanisławie Dolnego. Goście spotkali się z policjantami z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego.

Podczas spotkań zaprezentowano dzieciom swoją codzienną pracę, propagując jednocześnie założenia akcji „Bezpieczne Ferie” i „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”,  zwrócono uwagę na ogólnie pojęte bezpieczeństwo podczas przebywania w różnych miejscach i okolicznościach głównie w okresie zimowym.  Wizyta dzieci była też okazją do zapoznania się z tym, jak pracuje się w poszczególnych pionach Policji oraz jakim sprzętem na co dzień posługują się mundurowi. Zaprezentowano dzieciom różne rodzaje umundurowania, stopnie służbowe oraz sprzęt będący na wyposażeniu policjanta m.in. kajdanki, pałki i kamizelki kuloodporne. Każdy uczestnik miał możliwość założyć elementy umundurowania, własnoręcznie wykonać odciski linii papilarnych oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Na koniec zaprezentowany został dzieciom policyjny radiowóz i sprzęt będący na jego wyposażeniu, jak i również przypomniano zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W spotkaniach łącznie uczestniczyło około 80 osób.


(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-2 #1 jerzy 2024-02-22 11:26
Trza im było obowiązkowo pokazać ,,dołek".
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.