Jeszcze w tym roku popularna "Budowlanka" wyprowadzi się  z pomieszczeń w budynkach przy ulicy Słowac
Budowlanka wyprowadzi się ze Słowiackiego

Jeszcze w tym roku popularna "Budowlanka" wyprowadzi się  z pomieszczeń w budynkach przy ulicy Słowackiego 4 w Wadowicach. Tak zadecydowały władze powiatu.

Zarząd powiatu wadowickiego niedawno zadecydował, że popularna "Budowlanka" jeszcze w tym roku wyprowadzi się z pomieszczeń przy ulicy Słowackiego 4 w Wadowicach. Uchwałę w tej sprawie podjęła już Rada Powiatu. Zaopiniować ma ją jeszcze małopolskie kuratorium oświaty. W szkole mieści się Technikum nr 3, IV Liceum Ogólnokształcące oraz Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 3. Placówka przeprowadzi się na ulice Zegadłowicza 36 w Wadowicach do "Mechanika". Od września będzie działać właśnie tam, przeprowadzka odbędzie się w lecie podczas przerwy wakacyjnej.

Od 1 września 2017 szkołą nie jest już osobnym bytem, bo weszła w skład Centrum Kształcenia Zawodowego i ustawicznego nr 2 w Wadowicach, tworząc właśnie jedną wspólną szkołę z "Mechanikiem" z wspólną dyrekcją i administracją, ale działająca w dwóch różnych miejscach. Teraz to się zmieni. Pomieszczenia  ulicy Słowackiego zajmie Zespół Szkół Specjalnych w Wadowicach

 

Tutejszy Zespół Szkół Budowlanych powstał w 1968 roku jako szkoła przyzakładowa Wadowickiego Przedsiębiorstwa Budowlanego. Wcześniej działał w budynku na rogu wadowickiego rynku i ulicy Zatorskiej. Pod koniec lat osiemdziesiątych zostało otwarte Technikum Budowlane dla Dorosłych, a w 1990 roku pięcioletnie Technikum Budowlane nr 3 dla młodzieży. Od roku 2002 uruchomiono IV Liceum Ogólnokształcące. Przed połączeniem w jedno CKZiU nr 2 placówka działała jako Zespół Szkół nr 1 w Wadowicach.


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+9 #1 A 2024-02-15 20:55
Szkoda
Cytować
0 #2 Olga 2024-02-16 08:29
Tyle wspomnień...
Cytować
-1 #3 Mieszkanka 2024-02-16 09:31
A czy budynek na Słowackiego jest przystosowany dla dzieci z niepełnosprawno ścią?
Cytować
+7 #4 praktyk 2024-02-16 11:25
Na najbliższej sesji odwołują skarbnika powiatu.
Czyżby był przeciwko przenosinom?
Cytować
+5 #5 Rozbicie dzielnicowe 2024-02-16 12:40
Wszystko w tych Wadowicach się zwija, jeszcze takiego dziadostwo nigdy nie było.
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.