Najmłodsza grupa Siekieratki z OSP Witanowice zaprezentowała mieszkańcom Wadowic pokaz ratowania życi
Młodzi strażacy pokazali jak ratować życie człowieka, pod którym załamał się lód

Najmłodsza grupa Siekieratki z OSP Witanowice zaprezentowała mieszkańcom Wadowic pokaz ratowania życia człowieka, pod którym załamał się lód.

Wkrótce ferie, dzieci i młodzież będą korzystać z wolnego czasu. Służby ratunkowe zwracają uwagę, że zamarznięte akweny m.in. w powiecie wadowickim, takie jak Skawa, Wieprzówka, stawy czy Jezioro Mucharskie mogą być niebezpieczne. Jednym z zagrożeń jest m.in. załamanie się lodu pod osobą, która na niego weszła. W takiej sytuacji wyjście z lodowatej wody jest bardzo trudne, nawet dla osoby dobrze pływającej. Brak jakiegokolwiek miejsca zaczepienia, ręce ślizgające się po mokrym lodzie i przenikające zimno, w większości przypadków uniemożliwiają samodzielne wyjście z wodnej pułapki.

W niedzielę (28.01) podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy najmłodsza grupa Siekieratki z OSP Witanowice pokazywała kilka sposobów, jak pomóc i uratować życie drugiego człowieka w przypadku załamania się pod nim lodu.

Pokaz odbył się na płycie lodowiska na Placu Jana Pawła II. Nie zabrakło oczywiście zbiórki, wyznaczenia zadań jak i samego pokazu.

Zobaczcie!

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.