Funkcjonariusz z Rewiru Dzielnicowych wraz z przedstawicielami Małopolskiej Cywilnej Grupy Poszukiwawczo
Dzielnicowi z psami odwiedzili najmłodszych uczniów podstawówek

Funkcjonariusz z Rewiru Dzielnicowych wraz z przedstawicielami Małopolskiej Cywilnej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej odwiedził uczniów z pięciu szkół na terenie gminy Stryszów. Gośćmi były również psy ratownicze.

W czwartek (19.10) i piątek (20.10) dzielnicowy z kalwaryjskiego komisariatu wraz z panią Barbarą Grel, panią Elżbietą Jarosz oraz panią Katarzyną Zygadło z Małopolskiej Cywilnej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej spotkał się z przedszkolakami oraz uczniami klas I-III ze szkół podstawowych w Stryszowie, Zakrzowie, Stroniu, Łękawicy i Dąbrówce. Gośćmi honorowymi były psy ratownicze: Brumba, Fibi i Rubin.

Spotkanie, którego inicjatorem był komisariat policji w Kalwarii Zebrzydowskiej wraz z Urzędem Gminy Stryszów, obyło się w ramach projektu „Śladami bohaterów na czterech łapach: spotkanie z psami ratownikami”, który ma na celu m.in. uświadomienie dzieciom, jak należy zachować się w przypadku spotkania z błąkającym się psem, promowanie odpowiedzialności w opiece nad psami oraz zachowaniu właścicieli wobec swoich czworonogów, edukacje na temat praw i obowiązków wynikających z posiadania psa jako zwierzęcia domowego, a także podniesienie świadomości społecznej na temat działalności Małopolskiej Cywilnej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej. W powyższej tematyce funkcjonariusz również przeprowadził edukacyjną prelekcję.

Dzieci były bardzo podekscytowane wizytą niecodziennych gości w ich szkole. Czynnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+1 #1 mieszkaniec 2023-10-26 09:02
Niech lepiej odwiedzają swoje rewiry bo od kilku lat nie widziałem swojego dzielnicowego aby był na podległym mu rejonie. Porażka.
Cytować
0 #2 Marlena 2023-10-26 20:46
W jakich strukturach i na jakich zasadach działa ta cywilna grupa?
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.