Stowarzyszanie św. Jana Pawła II Patrona Kalwarii w liturgiczne wspomnienie świętego zorganizowało g
30 uczniów otrzymało stypendia. Galę uświetniła Eleni

Stowarzyszanie św. Jana Pawła II Patrona Kalwarii w liturgiczne wspomnienie świętego zorganizowało galę stypendystów programu „Musicie od siebie wymagać”, w czasie której 30 uczniów otrzymało stypendia, spotkanie zakończył  wyjątkowy koncert Eleni.

22 października to liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II Patrona Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej, stąd data nie była przypadkowa. Niedzielne (22.10) uroczystości rozpoczęły się mszą  świętą w kościele parafialnym św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej, sprawowaną przez ojca prowincjała Egidiusza Włodarczyka, ojca Kustosza Cypriana Moryca i Księdza Proboszcza Wiesława Cygana, kościół wypełnił się wiernymi, obecna była młodzież oraz poczty sztandarowe reprezentujące szkoły, stowarzyszenia i organizacje z terenu całej gminy. Pod pomnikiem patrona złożono wiązanki kwiatów i odśpiewano „Barkę”.

W czasie uroczystej gali 30 uczniów otrzymało stypendium "Musicie od siebie wymagać”.  Na realizacje Programu Stypendialnego "Musicie od siebie wymagać", Stowarzyszenie im. Św. Jana Pawła II Patrona Kalwarii Zebrzydowskiej, otrzymało dotację z gminy Kalwaria Zebrzydowska.

Stowarzyszenie w toku postępowania rekrutacyjnego dokonało oceny złożonych wniosków biorąc pod uwagę kryterium dochodowe w rodzinie i wyniki w nauce, zostało złożonych blisko 100 wniosków o stypendium.

Powołując do życia Stowarzyszanie jednym z naszych celów było budowanie żywego pomnika papieża i właśnie poprzez ten program chcemy go wspólnie budować. Ten piękny dzień po raz kolejny pokazał, że to co robimy ma sens, widziałem wzruszenie młodych i dumę rodziców. Jestem pewny, że dla młodych ten dzień był dobrą motywacją do dalszej nauki i rozwoju. Prosiłem młodych aby zawsze przyświecały  im słowa papieża „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali – mówił Tomasz Baluś, prezes stowarzyszenia.

W czasie gali stypendia wręczyli burmistrz Augustyn Ormanty, radny Łukasz Dragan, Małopolska Wicekurator Oświaty Halina Cimer, ks. proboszcz Wiesław Cygan oraz kustosz Cyprian Moryc, którzy również przekazali młodym ważne i motywujące słowa.

Zwieńczeniem tego wyjątkowego dnia był koncert Eleni, w wypełnionej po brzegi Sali. Artystka zaśpiewała swoje najpopularniejsze piosenki porywając publikę do wspólnej zabawy.   Występ zakończył utwór specjalnie dedykowany Janowi Pawłowi II. /p>

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.