Szkołę Podstawową nr 7 w Barwałdzie Średnim czeka kolejny remont, tym razem nadbudowa budynku, co po
Podstawówka w Barwałdzie zostanie nadbudowana

Szkołę Podstawową nr 7 w Barwałdzie Średnim czeka kolejny remont, tym razem nadbudowa budynku, co pozwoli uzyskać dodatkowe sale lekcyjne jak i świetlicę szkolą.

Do  mającej pół wieku Szkoły Podstawowej nr 7 w Barwałdzie Średnim uczęszcza 171 uczniów z czego 69 stanowią przedszkolaki. Na terenie placówki od wielu lat trwają prace modernizacyjne. Cały czas jednak czegoś brakuje, a w szkole przede wszystkim jest za ciasno. Stąd plany rozbudowy placówki.

W środę (4.10) w Urzędzie Miasta Kalwaria wojewoda małopolski Łukasz Kmita podpisał z burmistrzem Kalwarii Zebrzydowskiej Augustynem Ormantym umowę potwierdzającą przyznane dofinansowanie z rezerwy Ministra Finansów w wysokości blisko ponad 1,3 miliona złotych na ten cel.

W ramach inwestycji przewidziano rozbiórkę, nadbudowę o jedną kondygnację oraz przebudowę budynku wraz z instalacją wodociągową, kanalizacją sanitarną, kanalizacją deszczową, wentylacją, wymianą izolacji termicznej i elewacji oraz zadaszeń wejść. Przewidziano także wykonanie utwardzenia terenu wokół budynku i budowę 8 miejsc postojowych.

Łączna wartość inwestycji wynosi prawie 5,9 miliona złotych. W tym roku koszt realizacji planowanych zadań wyniesie około 2,7 miliona złotych. Połowę tych kosztów pokryją środki z rezerwy Ministra Finansów.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+3 #1 Sata 2023-10-04 20:27
A ta szkoła nie była ostatnio remontowana? Chyba do tej pory jest
Cytować
+2 #2 Sata 2023-10-05 08:25
Zrobiony nowy dach a teraz będą rozbierać. No widać jak na dłoni jak idiotycznie wydaje się pieniądze publiczne.
Cytować
+2 #3 kurator 2023-10-05 09:37
Zostawić przedszkole i klasy 1-3, reszta do innych szkół, a nie budować piętro.
Dla 102 uczniów? Których z roku na rok będzie mniej, bo dzieci coraz mniej się rodzi?
I do tego niszczyć niedawno remontowany dach...
Biedna Polsko, dokąd ty zmierzasz...
Cytować
+1 #4 Sata 2023-10-05 09:55
To taki Kmita do Sejmu się nie nadaje jak tak marnotrawi publiczne pieniądze i pracę budowlańców.
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.