Przy Zespole Szkół Samorządowych w Inwałdzie uroczyście otwarto i poświęcono Skwer Pamięci Narodo
Przy szkole w Inwałdzie uroczyście otwarto Skwer Pamięci Narodowej

Przy Zespole Szkół Samorządowych w Inwałdzie uroczyście otwarto i poświęcono Skwer Pamięci Narodowej. Przygotowano sporo atrakcji.

W sobotę (16,09) w Zespole Szkół Samorządowych im. majora Henryka Sucharskiego w Inwałdzie uroczyście otwarto i poświęcono Szkolny Skwer Pamięci Narodowej.  Miejsce to ma upamiętnić bohaterów walk o niepodległość Polski w latach 1914-1922, żołnierzy inwałdzkich poległych, zaginionych bądź zamordowanych w latach 1939-1945 oraz 88 rodzin z Inwałdu wysiedlonych przez Niemców. Ma również pomóc w budowaniu tożsamości historycznej oraz uhonorować lokalnych patriotów i wyznawane przez nich wartości oparte o odwagę, męstwo i miłość do ojczyzny.

Poświęcenia Skweru dokonał ksiądz prałat Stanisław Czernik – proboszcz parafii. św. Macieja w Andrychowie. Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Miejska Orkiestra Dęta „Andropol” pod batutą Łukasza Zaborowskiego. We wzruszającym programie artystycznym poświęconym dziejom Polaków w czasie II wojny światowej zaprezentowali się uczniowie, absolwenci oraz nauczyciele z ZSS w Inwałdzie.

Po oficjalnej części uroczystości wszyscy chętni mogli wziąć udział w Pikniku Ułańskim. Było coś dla ciała – grochówka z kuchni polowej, prażonki, wata cukrowa i coś dla ducha – uczniowski przegląd pieśni o Ojczyźnie, koncert pieśni i piosenek patriotycznych w wykonaniu Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca Andrychów oraz prezentacja Szwadronu 21 Pułku Ułanów Nadwiślanskich.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.