Można już składać wniosek o Wadowicki Bon Edukacyjny. To 500 złotych na  zajęcia dodatkowe dla swo
Można już pobrać wniosek o Wadowicki Bon Edukacyjny

Można już składać wniosek o Wadowicki Bon Edukacyjny. To 500 złotych na  zajęcia dodatkowe dla swoich pociech: korepetycje, zajęcia sportowe, artystyczne, rehabilitacyjne itp.  Urząd nie weryfikuje tych wydatków.

Wadowicki Bon Edukacyjny jest kontynuowany również w tym roku. Specjalnie na ten cel gmina Wadowice przeznaczyła z tegorocznego budżetu ponad 1,5 miliona złotych. Decyzja dotycząca świadczenia została podjęta na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Wadowicach. Świadczenie to w żaden sposób nie jest opodatkowane. Wynika to bezpośrednio z ustawy o podatku dochodowym, która zwalnia z opodatkowania wszystkie świadczenia wypłacane na podstawie ustawy o świadczeniach rodzinnych.

Warto wspomnieć, że Gmina Wadowice, jako jedna w Polsce zdecydowała się na taki program beneficjentowy. Zakłada on, że każde dziecko uczęszczające do szkoły podstawowej i zamieszkujące na terenie gminy Wadowice otrzyma jednorazowe wsparcie w wysokości 500 złotych na zajęcia pozalekcyjne. Co istotne pierwsze pieniądze będą wypłacane już we wrześniu, kiedy wydatki na zajęcia pozalekcyjne są największe. Świadczenie będzie przysługiwało niezależnie od wysokości dochodów jednemu z rodziców dziecka, który jako pierwszy złożył wniosek.

W poprzednim roku bon cieszył się ogromnym zainteresowaniem, trafił do 2 721 uczniów z Gminy Wadowice, co daje łączną kwotę 1 360 500 złotych. Bon jest przeznaczony dla uczniów klas od pierwszej do ósmej szkół podstawowych, którzy są mieszkańcami gminy Wadowice. Wnioski będzie można składać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Wadowicach od połowy września.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.