Marzena Maj, podopieczna mgr Henryka Odrozka z Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Wadowity w Wadowi

Marzena Maj, podopieczna mgr Henryka Odrozka z Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Wadowity w Wadowicach, okazała się najlepsza w konkursie literackim na temat kształcenia i rozwijania się przez całe życie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, otrzymując nagrodę za pracę pt. „Podróż jako metafora twórczego życia”.

Jednocześnie wyróżniono także szkołę za największa ilość najlepszych prac jej uczniów. We wtorek (16.11) tę nagrodę, we wnętrzach Małopolskiego Centrum Kultury odebrali z rąk kuratora oświaty, Aleksandra Palczewskiego, dyrektor szkoły mgr inż. Janina Turek oraz opiekun utalentowanej uczennicy, Henryk Odrozek. 

Konkurs organizował Wojewódzki Urząd Pracy we współpracy z Urzędem Marszałkowskim (na gali reprezentowanym przez wicemarszałka Romana Ciepielę) i Sejmik Województwa Małopolskiego (wiceprzewodniczący Kazimierz Barczyk) pod patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty.

„To nie pierwszy sukces Marzeny, nota bene stypendystki za wyniki w nauce i osiągnięcia Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, bo w czerwcu odbierała już nagrodę za zajęcie 2 miejsca w Małopolskim Konkursie Literackim „Między „siecią” a realem”. To skromna,ale uzdolniona dziewczyna, którą trzeba było tylko zachęcić i odpowiednio poprowadzić. Również nasze liceum wzbogaca się dzięki sukcesom swoich uczniów o kolejny sprzęt: w czerwcu za miejsca w ścisłej czołówce Małopolskiego Konkursu na Recenzję Teatralną otrzymaliśmy wielofunkcyjne urządzenie poligraficzne, dziś netboooka. Zaczynam się obawiać, że Urząd Marszałkowski przestanie nas zapraszać na konkursy, bo stajemy się swego rodzaju monopolistą w kategorii nagród dla szkół" – śmieje się Henryk Odrozek. I żartobliwie dodaje: „Pani dyrektor zdecydowała, że będę mógł wykorzystywać tego netbooka w pracy z uzdolnioną młodzieżą z kółka humanistycznego i dziennikarskiego, bo potrzeby sprzętowe szkoły są dalekie od zaspokojenia, a kilka kolejnych konkursów czeka jeszcze na rozstrzygnięcie...".

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-1 #1 alinka 2010-11-19 23:21
o! nieźle :)
Cytować
+1 #2 Sas 2010-12-18 14:51
Serdeczne gratulacje :D
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.