We wtorek (16.05) w sali teatralnej WCK   odbyło się uroczyste podsumowanie IV Ogólnopolskiego Konku
687 prac w konkursie plastycznym KRUS

We wtorek (16.05) w sali teatralnej WCK   odbyło się uroczyste podsumowanie IV Ogólnopolskiego Konkursu na Rymowankę oraz XIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”.  Wpłynęło na nie blisko 700 prac!

Konkursy organizowane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego z roku na rok cieszą się większym zainteresowaniem. Na podsumowanie zaproszono rodziców, nauczycieli, dyrekcję szkół oraz laureatów i wyróżnionych w tym konkursie.  Łącznie nagrodzonych było 92 uczestników tegorocznych edycji konkursu. Każdy uczestnik obecny na gali otrzymał dyplom oraz nagrodę/nagrody.  Galę uświetniły dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bachowicach, które swoim występem artystycznym zachwyciły zgromadzoną publiczność.

Do Placówki Terenowej KRUS w Wadowicach wpłynęło w tym roku 687 prac z 33 szkół podstawowych z powiatu wadowickiego. Jest to rekordowa liczba prac plastycznych. Ponadto w konkursie na rymowankę także zanotowano stu procentowy wzrost uczestników. Tegoroczne edycje obu  konkursów mają na celu popularyzowanie wiedzy dotyczącej zapobiegania skutkom niewłaściwego magazynowania i stosowania w gospodarstwie rolnym szkodliwych substancji (środków ochrony roślin, nawozów, paliw itp.) oraz zasad ochrony środowiska naturalnego. Konkursy organizowane są w ramach działań prewencyjnych na rzecz zapobiegania wypadkom przy pracy i rolniczym chorobom zawodowym. Celem działania skierowanego do uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. Prace mają za zadanie nie tylko uświadamiać niebezpieczeństwa grożące dzieciom, ale przede wszystkim wskazywać sposoby ich eliminowania, które zaowocują  w przyszłości dobrymi nawykami związanymi z bezpieczeństwem w swoim otoczeniu.  

W tym roku temat konkursu był wyjątkowo trudny dlatego jeszcze raz dziękuję za tak liczny udział w konkursach i gratuluję laureatom i wyróżnionym. Kluczowym celem tych działań jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na wsi. Tegoroczne wyniki uczniów ze szkół  terenów powiatu wadowickiego są żywym przykładem, że konkurs niesie ze sobą również możliwość prestiżu i zdobycia wartościowych nagród. Warto poświęcić swój czas, ponieważ może to zaowocować piękną przygodą dla każdego dziecka, a także jego rodzica. A wszystkim sponsorom i fundatorom nagród jeszcze raz dziękuję za wsparcie, to dzięki Wam każdy uczestnik otrzymał nagrodę! – przekazał nam kierownik KRUS Wadowice Mateusz Przejczowski.

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.