Na wadowickim rynku odbyło się ciekawe wydarzenie: uroczyste ślubowanie Klas Wojskowych Zespół Szkó
Wojskowy porządek na wadowickim rynku. Uczniowie ZDZ składali ślubowanie

Na wadowickim rynku odbyło się ciekawe wydarzenie: uroczyste ślubowanie Klas Wojskowych Zespół Szkół im. Armii Krajowej w Andrychowie, szkół wojskowych ZDZ w Andrychowie w Wadowicach i Kętach. Nie zabrakło musztry paradnej i pokazu sztuk walki. Było na co popatrzeć!

We wtorek (15.05) rano a wadowickim rynku odbyło się ciekawe wydarzenie. Zespół Szkół im. Armii Krajowej w Andrychowie, Szkoły wojskowe Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach w Andrychowie w Wadowicach i Kętach zorganizowały tutaj uroczyste ślubowanie Klas Wojskowych.

 

Na uroczystość zaproszeni zostali samorządowcy ze starostą wadowickim Eugeniuszem Kurdasem i burmistrzem Wadowic Bartoszem Kalińskim na czele. Nie zabrakło przedstawicieli służb mundurowych, czy kombatantów. Po powitaniu, przemowach odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. Przysięgę złożyło kilkudziesięciu uczniów.

 

Nie zabrakło oczywiście pokazu musztry paradnej jak i sztuk walk w wykonaniu młodzieży. Całemu wydarzeniu z zaciekawieniem przyglądali się mieszkańcy, turyści, pielgrzymi jak i zadowoleni rodzice uczniów. Było na co popatrzeć!

(Marcin Guzik)
(zdjęcia: Marcin Guzik)
(zdjęcie z lotu ptaka: Łukasz Błasiak)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.