W dniach 22-23 marca funkcjonariusze wadowickiego Zakładu Karnego odwiedzili szkoły podstawowe w Ratuł
Służba więzienna odwiedziła szkoły

W dniach 22-23 marca funkcjonariusze wadowickiego Zakładu Karnego odwiedzili szkoły podstawowe w Ratułowie, Skawie i Spytkowicach aby przedstawić Ogólnopolski program edukacyjny Służby Więziennej związany z prewencją przestępstw wśród młodzieży „W służbie prawu”.

Spotkanie miało na celu uświadomić młodzież, że łamanie prawa może przekreślić ich plany na przyszłość, a pobyt w więzieniu jest trudnym doświadczeniem. W trakcie wizyty uczniowie szkół podstawowych klas VI-VIII mieli okazję posłuchać jakie konsekwencje grożą za nieprzestrzegania prawa. Przedstawiono także zjawisko przemocy wśród rówieśników, hejtu oraz odpowiedzialności przestępczej wśród nieletnich.

Młodzież miała okazję również zapoznać się z częścią sprzętu, którego używają na co dzień funkcjonariusze działu ochrony. Uczniowie zostali także zapoznani z podstawami prawa karnego oraz realiami życia więziennego. Na zakończenie zajęć młodzież szkolna mogła sprawdzić zdobytą wiedzę w anonimowym teście, zaś szkoła otrzymała certyfikat uczestnictwa w programie.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.