Politechnika Wrocławska zorganizowała XIII Ogólnopolski Konkursu Wiedzy Elektronicznej „Elektron”.
Uczeń z "Gorzenia" najlepszy w kraju!

Politechnika Wrocławska zorganizowała XIII Ogólnopolski Konkursu Wiedzy Elektronicznej „Elektron”. Wygrał go reprezentant Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach.

Za nami finał XIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Elektronicznej „Elektron”, organizowanego przez Politechnikę Wrocławską. Nauczyciele i uczniowie z "Gorzenia" czyli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach mają powody do zadowolenia.

Reprezentanci naszej szkoły: Patryk Wysogląd oraz Jakub Bratek do finału dostali się, przechodząc wcześniej przez eliminacje szkolne. Patryk zdeklasował rywali wiedzą i wygrał konkurs, natomiast dobre wyniki Kuby sprawiły, że nasza szkoła wygrała w rankingu placówek biorących udział w wydarzaniu – informują nauczyciele z „Gorzenia”.

Konkurs ELEKTRON dotyczy zagadnień związanych z profilem kształcenia na Wydziale Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów Politechniki Wrocławskiej, a w szczególności elektrotechniki, elektroniki, telekomunikacji, optoelektroniki i fotoniki oraz mechatroniki. Konkurs  jest konkursem dwuetapowym. W etapie pierwszym odbywają się eliminacje szkolne, w którym uczniowie rozwiązują test wyboru w formie papierowej. Test konkursowy jest testem wielokrotnego wyboru – składa się z około 25 zadań z odpowiedziami A, B, C, D. Etapem drugim jest finał na Politechnice Wrocławskiej, podczas którego uczestnicy konkursu mogą zwiedzać interesujące laboratoria naukowe i dydaktyczne Wydziału Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+1 #1 Jojo koza 2023-03-22 12:36
Gratulacje! W Gorzeniu widzę, że poziom rosnie :)
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.