Papieskie muzeum oraz Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Krakowie zapraszają uczniów klas I
Papieskie muzeum zaprasza uczniów do konkursu wiedzy o rodzinie Wojtyłów

Papieskie muzeum oraz Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Krakowie zapraszają uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych z województwa małopolskiego do wzięcia udziału w konkursie wiedzy o rodzinie Wojtyłów.

Tegoroczna, pierwsza edycja turnieju odbywa się pod hasłem „Edmund Wojtyła. Brat św. Jana Pawła II”. Celem konkursu jest przybliżanie postaci św. Jana Pawła II Patrona Małopolski, zwłaszcza poprzez odwołanie się do nieprzemijających wartości zakorzenionych w życiu Jego rodziny. Będzie to także okazja do poznania codziennego życia Wojtyłów i zachęta do odkrywania własnych pasji i zdolności.

Konkurs odbędzie się w trzech etapach: szkolnym, rejonowym i wojewódzkim. Do każdego z nich przypisana jest literatura przedmiotu, którą w tym roku stanowi książka „Edmund Wojtyła. Brat św. Jana Pawła II” autorstwa Mileny Kindziuk. Uczestnicy mogą poszerzyć wiedzę korzystając z przygotowanych przez Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach podcastów z serii „Dom mojego dzieciństwa” oraz „Wojtyłowie. Śladami rozmów z dawnych lat”.

Dwa pierwsze etapy odbędą się na terenie szkół, z których zgłosili się uczestnicy: etap szkolny 8 marca   o godzinie 13:00, etap rejonowy 19 kwietnia  o godzinie 13.00. Etap wojewódzki i uroczysty finał konkursu przewidziano na 7 czerwca w Wadowicach. Na finalistów konkursu czekają atrakcyjne cenne nagrody.

Zgłoszenia do udziału w konkursie powinna dokonać osoba odpowiedzialna za przeprowadzenie go na terenie szkoły (katecheta lub inny nauczyciel). Należy je przesłać do 3 marca  roku drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wszystkie szczegółowe informacje na temat wydarzenia znajdują się w regulaminie, z którym można zapoznać się na stronie internetowej https://katecheza.diecezja.pl/

Konkurs wiedzy o rodzinie Wojtyłów zaplanowany jest na trzy kolejne lata począwszy od roku szkolnego 2022/2023. Na każdy rok zaplanowano inny temat przewodni.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+20 #1 Bób*Homar*Dziczyzna 2023-03-01 23:39
Bałwochwalczy kult kremówkowego bóstwa.
Cytować
+19 #2 Zosia 2023-03-07 08:06
Taki konkurs po ostatnich doniesieniach na temat tego obrońcy pedofilów?
Cytować
+13 #3 Andrzej Dudu 2023-03-10 22:54
Zajebiście. Ciekawe czy wiedza ta będzie poszerzona przez ostatnie fakty...
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.