Nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni  Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Wadowicach doł
Wadowicka jedynka zrealizowała projekt Erasmus+

Nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni  Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Wadowicach dołączyli do programu Erasmus+ Mobilność edukacyjna, podczas którego realizowali główne zadania projektu  "W Wadowicach uczymy się całe życie! Języki, kultura, integracja".

Piętnaścioro nauczycieli podjęło kursy językowe oraz metodyczne na Malcie, we Włoszech i w Irlandii. Zajęcia odbywały się w grupach międzynarodowych, których członkowie pochodzili z Niemiec, Białorusi, Francji, Serbii, Hiszpanii, Turcji a także krajów azjatyckich: Chin, Japonii i Korei. Nauczyciele wymieniali się informacjami na temat funkcjonowania systemów oświatowych w swoich ojczyznach oraz zagadnień związanych z kulturoznawstwem. Była to szansa na doskonalenie umiejętności komunikacyjnych w języku angielskim i włoskim, wzbogacenie warsztatu pracy o nowe metody nauczania i nowoczesne narzędzia dydaktyczne motywujące uczniów do nauki języków obcych oraz pogłębianie, zarówno u dzieci jak i nauczycieli, poczucia tożsamości europejskiej. Zdobyta wiedzą i doświadczeniem uczestnicy kursów podzielili się po powrocie z pozostałymi członkami grona pedagogicznego.

Dzięki wiedzy i umiejętnościom przywiezionym z kursów w szkole odbyły się m.in. zajęcia: Counting in English, Multiplication of fractions (matematyka), „Ustrój Polski i USA”, „Symbole i dziedzictwo narodowe  Polski i Irlandii” z elementami języka angielskiego (WOS), lekcja doradztwa zawodowego z użyciem zwrotów angielskojęzycznych, zajęcia rewalidacyjne – Zwyczaje bożonarodzeniowe w Polsce i Wielkiej Brytanii.

Miały miejsce również szkolne wydarzenia takie jak: You are my Valentine w kl. 1-3, St. Patrick´s Day, Europejski Dzień Seniora, Dzień Języków Obcych w kl. 1-3 - Let´s say, play,and sing in English, Kolorowa Europa na szkolnym festynie, Dzień Europy, Europejski Dzień Języków, warsztaty czytelnicze – „Języki obce nie takie obce”, Let´s play chess!, a także projekty edukacyjne: „Lapbooki o Europie”, projekt ETWINNING Read with us, „Smakujemy literaturę wszystkimi zmysłami”, Christmas Cards, projekt My house – my room.

Przygotowano również szereg prezentacji multimedialnych o odwiedzonych przez nauczycieli krajach oraz ciekawe scenariusze lekcji.

O efektach Mobilności edukacyjnej Erasmus+ można przeczytać na stronę internetowej szkoły TUTAJ.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.