Kolejne środki przeznaczone na niwelowanie skutków pandemii COVID-19 trafiły do szkół z terenu Gminy
Promesy dla sześciu szkół z terenu gminy Wieprz

Kolejne środki przeznaczone na niwelowanie skutków pandemii COVID-19 trafiły do szkół z terenu Gminy Wieprz. Promesy na kwotę 194.999,99 złotych przekazał na ręce wójta gminy Wieprz Małgorzaty Chrapek oraz dyrektorów szkół marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski.

Dodatkowe środki to efekt pozytywnie ocienionych wniosków o dofinansowanie jakie złożone zostały przez Urząd Gminy w Wieprzu do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Przyznane fundusze przeznaczone zostaną na zajęcia pozalekcyjne: wyrównawcze, rozwijające oraz wsparcie psychologiczne dla uczniów (120 000 złotych) oraz na zakup laptopów do nauki zdalnej (74.999,99 złotych).

Środki podzielone zostaną równo dla wszystkich 6 szkół podstawowych. Zajęcia pozalekcyjne rozpoczęły się w szkołach już w listopadzie tego roku i prowadzone będą do końca czerwca przyszłego roku.

Zakup sprzętu komputerowego planowany jest na I kwartał 2023 roku. Przyznane dofinansowanie zasili znacznie budżet gminy, gdyż poziom dofinansowania zadania grantowego wynosi 100% kosztów objętych wnioskiem, w tym 85% środków to fundusze pochodzące z Unii Europejskiej, a 15% z budżetu państwa.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.