Na terenie naszego powiatu realizowany był projekt międzynarodowej wymiany młodzieży pod tytułem „
Młodzież z wymiany międzynarodowej odwiedziła MCE w Kleczy

Na terenie naszego powiatu realizowany był projekt międzynarodowej wymiany młodzieży pod tytułem „Walking into cleaner air” w ramach programu Erasmus +. Głównym organizatorem projektu było Stowarzyszenie Harmonia z Inwałdu. W projekcie brali udział uczniowie w wieku 16-18 lat ze szkół w Polsce, Estonii, Bułgarii oraz Macedonii Północnej.

Szkołę z Polski reprezentowało Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Wadowicach. Oprócz turystycznej części wydarzenia, realizowane były także cele edukacyjne: uświadomienie młodym ludziom, że każdy z nas ma wpływ na ochronę lokalnego środowiska naturalnego oraz pojawianie się zjawiska SMOG-u. Rezultatami wymiany jest stworzona przez młodzież gra symulacyjna z elementami gry na orientacje dotycząca świadomości występowania SMOG-u i jego przyczyn oraz tego co możemy zrobić, aby go zwalczać.

W czwartek (24.11) kilkudziesięcioosobowa grupa młodzieży po wizycie w wadowickiej szkole odwiedziła także lokalną firmę działającą, między innymi, w branży Odnawialnych Źródeł Energii – MCE Małopolskie Centrum Ekologiczne. Goście uczestniczyli w prelekcji na temat działalności firmy i działań ekologicznych. Młodzież obejrzała także ekologiczne innowacje w nowym budynku firmy – system ogrzewania, którego głównym elementem jest powietrzna pompa ciepła, centralę wentylacyjną, instalację fotowoltaiczną o mocy 26 kW, carport z hybrydowym inwerterem i fotowoltaiką o mocy 8 kW oraz elektryczny samochód.

Podczas pobytu w Małopolskim Centrum Ekologicznym uczniowie mogli zobaczyć w praktyce działanie ekologicznego przedsiębiorstwa. Jesteśmy bardzo dumni, że to właśnie nasza firma została wybrana, do zaprezentowania tego regionu. Ogromnie cieszymy się, że wraz z młodym pokoleniem będziemy mogli dbać o lepsze jutro – mówi Szymon Lukaj, ekspert firmy MCE.

To co uczniowie zobaczyli w firmie, z pewnością wykorzystali podczas tworzenia materiałów edukacyjnych oraz debaty oksfordzkiej, która była podsumowaniem projektu wymiany.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.