Drużyna ZDZ Andrychów zajęła pierwsze miejsce w Wojskowej Grze Terenowej w Kościelisku organizowanej
Drużyna ZDZ Andrychów wygrała wojskowe zawody

Drużyna ZDZ Andrychów zajęła pierwsze miejsce w Wojskowej Grze Terenowej w Kościelisku organizowanej przez WCR w Nowym Targu. Zmagania były zacięte, wzięło w nich udział 46 drużyn z całego województwa.

W piątek (11.11) w Święto Niepodległości, uczniowie klas wojskowych kadeci z  Andrychowa i Wadowice uczestniczyli w Wojskowej Grze Terenowej w Kościelisku organizowanej przez WCR w Nowym Targu. Jedynej takiej grze w Województwie Małopolskim. Wzięło w nich udział 46 drużyn z całego województwa.

Podczas zabawy kadeci mieli do wykonania zadań z zakresu m.in. pierwszej pomocy, topografii, strzelectwa, elementów survivalu... Wszystkie drużyny z bardzo dobrymi wynikami ukończyły rywalizację. Po zaciętej rywalizacji  drużyna ZDZ Andrychów w składzie Julia Stachura, Patryk Kozioł oraz Dawid Handerski uplasowała się na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej wygrywając zawody .

Kadeci po raz kolejny udowodnili, że są najlepsi! Szkolenie wojskowe, które przechodzą w Technikum Logistycznym zawiera dużo aktywności fizycznej , ale również znajomość sprzętu, zachowanie w terenie w sytuacjach trudnych, znajomość  topografii. Dla mnie to przede wszystkim program wychowawczy, nauka dyscypliny, odpowiedzialności i budowanie poczucia własnej wartości. Dziękuję Panu Handerskiemu i Żyglińskiemu za opiekę  przygotowanie do zawodów i dobry przykład – mówi dyrektor szkoły Zofia Wanat.

Jak informuje Ministerstwo Obrony Narodowej, wojskowe gry terenowe to zawody społeczno-obronne, zlokalizowane wokół jednostek wojskowych, miejsc pamięci oraz skwerów i placów miast. Zawody odbyły się w każdym województwie - po jednej grze na województwo. Ich celem tak było promowanie postaw patriotycznych i obronnych, przeżycie obchodów Narodowego Święta Niepodległości w połączeniu z dbałością o zdrowie społeczeństwa oraz promocja służby wojskowej.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-2 #1 Gonzo 2022-11-14 18:54
Szkoda tej mlodziezy,bo jak przyjdzie co do czego ,bibula.com/?=1 37019 Polacy sami sie wmanewrowali,i tylko czekac co bedzie sie dzialo????
Cytować
+4 #2 Haha 2022-11-15 06:23
Cytuję Gonzo:
Szkoda tej mlodziezy,bo jak przyjdzie co do czego ,bibula.com/?=137019 Polacy sami sie wmanewrowali,i tylko czekac co bedzie sie dzialo????

Nie musi nic do niczego przychodzić Polacy sami między sobą się wytłuką, albowiem już się zaczęła wojna domowa.
Polak Polaka w dupę h.rata !!!
Cytować
+2 #3 katarzyna 2022-11-15 20:14
witam ja w sprawie nowego iphone 14 pro max czy oferta jest aktualna?
Cytować
+2 #4 amelka 2022-11-15 20:16
lubie kebaby
Cytować
+1 #5 agata 2022-11-15 20:19
meble
Cytować
-1 #6 dorota blik 2022-11-15 20:21
Polecam zobaczyć naszą nową płytą którą zrobiłam z kolegą z ZDZ mam to w dupie jak się nazwya. Na aplikacji proszę wpisać zespół z wysoka. Polecam
Cytować
0 #7 Mateusz W 2022-11-16 07:11
Kocham kebsy olafa amelke rodziców no i co?
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.